1 Ekim 2012 Pazartesi

Nonda ve Kewell'ın vedası...


Biri 19, diğeri 20 numaralı formalarıyla sevdirdi kendini bizlere. Belki çok büyük katkı sağlamadılar bize ya da çok uzun süre oynamadılar bu takımda ancak hani bazen hissedersin onlarında takımı senin sevdiğin gibi sevdiğini ya işte öyleydi bu 2'li bizim için.

Birisi önceki günlerde açıkladı futbola veda ettiğini. Veda etti belkide ama bu topraklarda öyle bir iz bıraktı ki Boğaz'ın özellikle karşı kıyısında yıllarca unutulmayacak. Açıkçası izlediğim en iyi forvetlerden biriydi Shabani. Ayakları çok düzgündü, harika vuruşlara imza atabiliyordu. Takipçi ve bitirici bir forvet olduğunu ise bolca kanıtladı bize. Ağzımıza bir parmak bal çaldı ve gitti bu topraklardan.

Diğeri ise öyle bir iz bıraktı ki biz de, ne zaman "Daddy Cool" şarkısı çalsa aklımıza her zaman gelecek adeta. Sakatlıklarla çok boğuştu belki, beklediğimiz katkı gelmedi ama biz birbirimizi çok sevdik Harry'yle. Sonuçta "His name is Harry Kewell, Kewell from Galatasaray"dı o. Bordeaux'a öyle bir gol attı ki hele üzerindeki Parçalı'yla... Hagi'nin Monaco'ya attığı golden sonra Galatasaray formasıyla atılmış en güzel 2 golden birisiydi bana göre. Çok sevdik onu ama gitti o da bu topraklardan. Oysa ki sınırsız yabancı hakkımızın olduğu bir sezonda hemde kanat oyuncusu sıkıntısı çekerken bize çok katkı sağlayabilirdi belki de ya da oynayamadığı maçlarda ve dönemlerde takıma tecrübesiyle ağabeylik edebilirdi. Ama olmadı, İmparator istemedi onu.

Shabani'nin gidişinin sorumlusu Harry gibi gözüktü her yerde ancak aslında o değildi. Evet çok seviyorduk ve gitmesini istemiyorduk ancak ligin ikinci yarısında forma giymesi çok zordu Harry'nin ve yabancı sınırlamasından ötürü takımı o dönem yönetemeyen yönetim taraftarı karşısına almamak için Harry'yi yolladı. Oysa ki Harry'yle anlaşma yapılsa ve lisansı sezon sonuna kadar askıya alınsaydı belki de Shabani bu takımda hala oynuyordu.

Yönetimden ve teknik heyetten açıkçası hem Harry için hem de Shabani için bir jübile isteğim var. Harry Ali Sami Yen'e son kez çıksa, tribünler "HARRY HARRY KEWEEEEEEEEEEEEEELL" diye tekrar inlese ve rakip de Liverpool olsa ne güzel olur aslında. Shabani içinde Monaco'yla bir jübile maçı ayarlansa. Olmayacak şey değil aslında sadece istensin.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder