30 Eylül 2012 Pazar

Top bu, bazen canı istemez.


Son 2 sezonun en kötü futbolunu oynadık dün akşam Ordu deplasmanında. Ancak bu kötü futbola rağmen birçok pozisyon bulabildik rakip kalede. Yine de Burak Yılmaz'ın klasik kaçırdığı goller yüzünden olmadı golü bulamadık bir türlü. Maçın ilk 20 dakikasını izleyemedim ancak geri kalan bölümde orta sahamız adeta oyun içerisinde yoktu. Önceki maçların aksine duran toplarda rakiplere pozisyon vermesek de orta sahayı kaybettiğimiz maçta pek bir şansımız da kalmadı. Kanatlar ise fazla işlemedi bu maçta. 2 sezondur futbolunu çok beğendiğim Aydın dün çabalamasına rağmen etkili olamadı. Amrabat da aynı durumdaydı. Hamit'in maçın başında sakatlanıp çıkması futbolumuzu etkiledi belki de ancak bu tarz sakatlıkların yerinin dolması lazım artık bizim takımda. Hamit yoksa Aydın var, Aydın yoksa Emre Çolak var. Emre Çolak var ancak dün oyuna girdikten sonra adeta hücum organizasyonlarımız sekteye uğradı ki biz zaten dün düzgün bir hücum organizasyonu sergileyemedik.

Burak çok net pozisyonlara girmesine rağmen yokları oynadı sahada. Elmander ise pek varlık gösteremedi. Bana göre her maça Umut-Elmander ikilisiyle başlamamız daha iyi olur. Koşan ve pres yapan 2 santraforla rakip savunmaları yorup daha sonra vurucu olarak Burak oyuna girse daha mantıklı olabilir. Yorulmuş savunma karşısında Burak sprint özelliğiyle daha etkili olur.

İyi giden her takım belli maçlarda performans düşüklüğü yaşayacaktır. Şampiyonluğa oynayan takımların her zaman için 1-2 maç kaybetme lüksü vardır. Biz bu lükse biraz erken ulaştık ancak şimdilik yapacak bir şey yok. Bundan sonraki maçlarda takım bu performansı göstermeye devam etmezse bu anlık düşüş gayet normal bir düşüş olacaktır.

Bu maç GALATASARAY'ı eleştirmek için yeterli değil şu anda ancak bu maçtan çıkartılacak çok ders var yine de.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder