28 Ağustos 2012 SalıYeni sezon başladı, son şampiyon sahaya indi ama ilk maçlardaki performanslar şu anda pek iç açıcı değil. Potansiyeli çok yüksek bir takıma sahibiz ve bu potansiyele ulaşırsak ligde ve Avrupa'da çok büyük başarı yakalayabiliriz.

Takıma şöyle genel bir bakış yaparsak eğer özellikle orta sahamız geçen senekinden çok farklı şu anda ama herkes performansına ulaştığında geçen senekinden baya iyi bir orta sahamız olur. Şu anda Hamit çok kötü durumda. Çok büyük bir maç eksiği var. Bu eksiği kapatması biraz zaman alabilir. Eski performansına ve maç temposuna ulaştığında bize çok büyük aşama kaydettirecek ama yine de şu anda biraz daha yedek soyundurulup son anlarda oyuna sokulması onun için daha iyi olacaktır. Melo ise berbat durumda, bunun tek nedeni ise kendisi. Tatilini uzattıkça uzattı resmen ve fizik olarak berbat durumda. Kondüsyon ve konsantrasyon eksiği mevcut. Kendine gelmesi için zaman lazım. Kanatlarda ise şu anda en iyi oyuncumuz Aydın adeta. Kasımpaşa maçında ayakta durabilen nadir oyunculardandı ve Beşiktaş maçında da oyuna girdikten sonra bize biraz daha kanat oynama şansı tanıdı. Amrabat ise çok kötü durumda şu anda. 2 maçta da hiçbir varlık gösteremedi. Emre Çolak maalesef orta sahanın en kötülerinden. Oyun zekası patlamaya yakın ampul gibi. Bir ışık veriyor, bir sönüyor. Solak olması kendisi için büyük avantaj ancak bunu iyi kullanamıyor şu anda. Fizik olarak ise bir gelişme var ancak hala yetersiz. Kendine kattığı tek şey top kapabilmesi. Onu da hızını kullanarak beceriyor ki bu konuda en iyilerden olabilir şu anda.

Defansta Eboue, Semih ve Ujfalusi geçen seneki gibi iyi durumda ancak Hakan eski formunda değil. Yabancı statüsünü orada kullanmak dezavantaj olur bizim için ve bu yüzden tek umudumuz onun eski formunu kazanması. Fatih Terim ilk 2 maçtan sonra bunu farketmiştir diye düşünüyorum ve bu sıkıntı giderilir. Yeni transfer Dany içinse bir kaç kişiden okuyarak dikkat ettim ve söylenildiği gibi basit oynama sorunu var. Top kapması gayet başarılı, ayaklarını çok iyi uzatıyor ancak topu kaptıktan sonra topla oynamayı çok seviyor. Topu ayağından hızlı çıkarmayı öğrendiğinde daha iyi performanslar sergileyecektir.

Hücum hattımız şu anda en iyisi durumunda. Herkesin ilk başta ne gerek vardı diye düşündüğü Umut şu anda bizi sırtlayan adam. Elmander ise geçen seneki kadar olmasa da sezona iyi başladı. Burak için herhangi bir şey söyleyemiyorum şu anda ancak Selçuk'tan alacağı paslarla bize katkı sağlayabilir. Yine de Burak'ın attığı her golde öncelikle yan hakeme baksak iyi olur.

Takım şu anda pek iyi durumda değil. Potansiyeline ulaşmamız çok önemli ki potansiyele yaklaştığımızda dahi çok rahatlıkla bu ligde şampiyon oluruz şu anda.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder