28 Ağustos 2012 Salı

Bazılarına "Baytar" Gerek

Türk futbolunun hırçın, dengesiz, asabi çocuğu Engin. Bugüne kadar tartışılacak onlarca şey yaptı belkide ancak bizler onu çok seviyoruz. Ve bu sevdamızın nedeni şampiyonluk kutlamalarındaki yaşlı gözleri değil. Sahada bulunduğu her an terinin son damlasına kadar savaştığından. Biraz da Hagi'yi andırıyor aslında bize hırçınlığıyla, belki de bu yüzden çok seviyoruz onu. Dilinin kemiği de yok zaten, dergideki söyleşisinde hiçbir şeyi sakınmadan söylemiş.

Ama Türk taraftarlar sevmiyor onu. Çünkü hırçın, çünkü Türk futboluna zarar veriyor, çünkü rakibe kafa atıyor, çünkü hakeme saldırıyor.

Ama ona yapılanlar görülmüyor hiç. Geçen sezon Sivasspor'un kalecisi onun sırtında yumruk/tokat karışımı bir şekilde vurdu ve bizim hırçın çocuk sinirlerine engel olamayınca döndü kafa attı. Kaleci bırakın cezayı sarı kart bile görmedi ama Engin'e nedense kırmızı kart verildi.

Süper Kupa finalinde Baroni'nin eliyle kontrol edip attırdığı gole itiraz ederken hiçbir ters kelime kurmamasına rağmen kırmızı kart gördü. Sonra da yine kendine hakim olamadı bizimki tuttu iki yakasından Türkiye'nin en büyük eyyamcısını.

Trafik kazası geçirdi çıkan haberler trafik kazasından çok Engin'in yaptıklarını anlatıyordu gazetelerde ve web sitelerinde. Bu mu sizin habercilik anlayışınız. Allah korusun Engin'e bir şey olsa Engin'in başına gelen konuşulmayacak aldığı cezalar konuşulacak.

Hele bazı kansız it oğlu itler, hatta direk orospu çocuğu onlar, geberseydi keşke diyorlar. Yorum bile yapamıyorum o derece yani.

Bırakın artık bu çifte standartı, bırakın artık GALATASARAY düşmanlığını. İşinizi yapın, hatta imkansız bir şey isteyeceğim ama tarafsız olun.

Bu ülkenin gelmiş geçmiş en büyük orospu çocuğu Emre Belözoğlu bu kadar ceza almadı toplamda. Yaptıkları arasında onunda hakeme saldırmak var hatta ırkçılık bile var ama toplasan 11 maç ceza almamıştır.

Engin nasıl koyduysa artık size, onu içinizden çıkartmakla uğraşmayı bırakın artık. Çünkü çıkartamayacaksınız ve daha da çok koyacak size.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder