10 Temmuz 2012 Salı

Felipe Melo Problemi


Geçen sezon geldiğinde sadece İtalya'da verilen "Altın Bidon" sahibi, beklentileri karşılayamamış bir oyuncu olarak gelmişti bize. Kiralamıştık onu. Ancak geldiği ilk maçtan bize "Bidon" olmadığını gösterdi. Tribünlere çok fazla oynayan bir oyuncu olduğu neredeyse her maçta belli olmasına rağmen, tribünlere oynadığı kadar da formasının hakkını veriyordu Melo.

2011-2012 sezonunu şampiyon bitirmemizde en büyük pay sahibine sahip oyunculardan biriydi. Sezon boyunca gerçekten harika oynadı. Attığı kritik goller, defansta yaptığı kritik müdahaleler. Taraftarın gönlünde sempatikliği kadar futboluyla da taht kurdu.

Henüz bonservisini almadık Melo'nun ve hala daha transferdeki en önemli takımız. Ancak şöyle bir gerçek var. Melo'nun transferini GALATASARAY taraftarının yarısı hatta daha fazlası istiyor ama Melo geçen sezon bizde kiralık oynuyordu ve kendini kanıtlayıp çok mutsuz ayrıldığı Juventus'a dönmek istemiyordu. Melo kendini fazlasıyla kanıtladı ve bonservisinin alınması gerektiğini gösterdi. Ancak biz Melo'nun bonservisini aldıktan sonra bir daha Melo'dan geçen sezon ki performansı görür müyüz? Şu andaki en büyük mesele bu ve tahminimce transferin henüz bitmemiş olmasındaki en büyük etken de bu. Fatih Terim ve Ünal Aysal'ın da aynı korkuyu taşıdığı yazılıp çizildi bazı gazetelerde. Hamit transferi de bitmek üzere deniliyor. KAP bildirimi bugün yapıldı. Ayrıca elimizde Engin gibi Felipe Melo kadar hırslı oynayan bir oyuncu da var. Hamit transferi resmi olarak biterse Melo'ya ihtiyacımız olur mu o da bir soru tabii ki de.

Bunların hepsi cevaplanmayı bekleyen ve yakın zamanda cevaplanacak sorular. Ancak yukarıda yazdığım gibi bonservisini aldığımızda Melo nasıl oynar? İşte en büyük soru işareti bu kafamdaki.

P.S.: Şampiyon olduğumuz maçta takım arkadaşını (Tomas Ujfalusi) korumak için kendini siper ederek 3 kişinin önüne atlayacak kadar takımdaşlık olgusu yüksek bir oyuncuyu takımımda görmek isterim açıkçası.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder