7 Haziran 2012 Perşembe

Oktay Mahmuti Sorunsalı


Son yıllarda basketbolu sevmemizi, tribünleri doldurmamızı, hayatımızın en önemli noktalarından birine GALATASARAY Basketbol Takımı'nı koymamıza neden olan tek şey Oktay Mahmuti ve takıma oynattığı oyundur.

Oktay Mahmuti'nin sözleşmesi halen daha yenilenmedi ve bu yapılan cidden ayıptır. GALATASARAY Spor Kulübü yönetimi şu zamana kadar çoktan bu sözleşmeyi yenileyip transfer çalışmalarına çoktan başlamış olmalıydı. Bu durumu bu noktalara getirmek büyük bir yanlıştır.

Oktay Mahmuti için artık parkede kalmak istemiyor söylentisi de mevcut. Takımın CEO'su olmak istediği söyleniyor. Bu olay ne kadar doğru ya da ne kadar yanlış olur bilinmez ancak şu bir gerçek ki Mahmuti bu camianın içerisinde kalmalı. CEO olup takımı daha iyi noktalara taşıyabilir. Parkeye koyacağı isim belki de daha büyük bir katkı verebilir Mahmuti'den. Bunların hepsi şu anlık belirsizliğini koruyor.

Bizim için Mahmuti'nin bu takımda kalması çok önemli ancak bu duruma duygusal açıdan değil de bir de mantıklı olarak baktığımızda hiç kimse GALATASARAY'dan büyük değil. Bu nedenle eğer Mahmuti giderse de önümüze bakmak zorundayız. Yerine kim gelirse gelsin destek vermek yükümlülüğündeyiz.

Mahmuti umarım kalır ancak her ne olursa olsun ASLOLAN GALATASARAY'DIR!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder