22 Mayıs 2012 Salı

22.05.12 Galatasaray Medical Park-Beşiktaş Milangaz

Teşekkürler ;
    Türkiye'de alışık olduğumuz basit hakem hataları, görmezden gelinen fauller ve bol bol stepsli bir maç geçirdik.
 
   Mensah Bonsu'nun 4. periyod 3-4 ribaund mücadelesinde açtığı kollar görmezden gelindi, Arroyo'nun steps kavramını 4-5 adıma getirmesi görmezden gelindi, saçma sapan maçın en kritik anında teknik faul verildi , bazı pozisyonlarda NBA'in devamlılık kuralını bile kıskandıracak basket kararları verildi. Ama hepsinden önce "Türk Spor"'unda her kupa birine verildi...
Bugünden sonra Beşiktaş'ın Banvit-Efes eşleşmesinden gelecek takıma karşı bariz bir üstünlük kuracağı ortada.
 
   Bir GALATASARAY'lı olarak takımda emeği geçen herkese teşşekürü borç bilirim. Baskete uzak olan Türk seyircisinin bu sene stepsinden, penetresine kadar herşeyi öğrendiğini görmek güzeldi. Ne olursa olsun "Türk Spor"'u kazandı. Bir takım kazandı bu sene öyle ki artık kolay kolay altlara oynamaz. Oktay Mahmuti GALATASARAY'ı kazandı, GALATASARAY'da Oktay Mahmuti'yi.

 Umarım seneye takımımızın pota altına düzgün bir pivot gelir. Bugün ribaundlarda ki en büyük sıkıntımız yer  alamamaktı. Eğer düzgün bir bütçe verilirse Oktay Mahmuti'nin eline; Türkiye basketbolunu domine edecek bir takım kurulabilir. Euroleague bu sene gidemesekte bundan sonraki senelerde hep orada olucaz hep bir ağızdan "Sarı Kırmızı ŞAMPİYON CİMBOM" diye bağıracağız.

   Teşekkürler GALATASARAY, teşekkürler OKTAY MAHMUTİ sayenizde tekrar Türk insanı basketbolu sevmeye başladı, sayenizde Türk basketbolu da Euroleague'de büyük sükse yaptı.

Dip not: Üzgün oldugum tek nokta "Türk Spor"unda bu sene doğrulardan veya başarılardan çok  
hakemler, yönetimler ve görmezden gelinenlerle hatırlanacak...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder