9 Ocak 2012 Pazartesi

STSL 19. Hafta / Samsunspor : 2-4 : GALATASARAY / Karanlıktan Aydınlığa


Sezonun en kötü ve en iyi futbolunu oynadığımız maçtı adeta Samsun maçı. İlk yarıdaki oyunumuz heralde hiç kimsenin bir daha görmek istemeyeceği bir oyundu. Formsuz Sabri'nin yaptığı hatalar, Melo'nun sahada gezinmesi, forvetlerin boş boş koşması.. GALATASARAY berbat denilecek derece de kötü oynadı. Ancak ikinci yarıda Fatih Terim kabul ettiği gibi yaptığı hatasından döndü ve formsuz Sabri'nin yerine son haftalarda gerçek formuna kavuşmaya başlayan Riera'yı oyuna aldı. Ardından ise sadece bir futbol resitali vardı GALATASARAY adına.

Tek tek değerlendirmek gerekirse Sabri'nin formsuzluğu çok belli oluyordu. Kaç maçtır takımdan ayrı olan Sabri mecburen oynamak zorunda kaldı ve adeta yaptığı hatalarla bizi yakıyordu. Ancak şu bir gerçek ki minimum 4-5 hafta Eboue yok ve Sabri bizim sağ bekimizi oluşturacak. Bu maçta maç eksikliğinden kaynaklı hatalar yapmış olsa da bundan sonraki maçlarda bu kadar basit hatalar yapmayan ve kendine gelmiş bir Sabri görürüz. Baros gene çok çalışkandı ikinci yarı. Semih ilk golünü attı ve ilk golümüzün altyapısı defanslardan oluştu. Ujfalusi yine çok sağlam bir performans sergiledi. Riera bize gelmeden önceki formuna kavuşmaya başladı hafiften. Artık oyunun içine daha çok giriyor. Selçuk yine takımın yıldızıydı.

Söylenecek başka bir şey yok ancak şu söylenmeden de olmaz : Sabri Sarıoğlu'yla dalga geçen GALATASARAY'lı kendine GALATASARAY'lıyım demesin!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder