4 Ocak 2012 Çarşamba

STSL 18. Hafta / GALATASARAY : 4-1 : İstanbul Büyükşehir Belediyespor / Sarına Kırmızına, Ölürüz Senin Uğruna


İstanbul Büyükşehir Belediyespor ligin etkili takımlarından. İyi birer defans ve hücum hattına sahipler. Özellikle ileride Webo bizim için aşırı derece de tehlikeli olabilecek bir isimdi. Maç başlamadan önce yolda, metroda, aslanlı yolda, tribünde her taraftarın yüzü gülüyordu. Takım son yılların en iyi oyununu oynarken, liderlik ve 2 hafta boyunca uzak kalınan takıma kavuşmak herkesi yeteri kadar mutlu etmişti. Mutluluğu tamamlayacak tek şeye 90 dakika uzaktaydık sadece.

Maç ortada başlamıştı ancak Emre'nin hiç beklenmeyen harika şutu bizi öne geçirdi. Golün ardından Belediye baskılı bir oyun oynadı ve golü de buldular. İlk yarı bitene kadar da maç ortada geçti. 2 takımda da göze batan herhangi bir oyuncu pek yoktu. Özellikle Elmander en kötü performansını gösterdi bu zamana kadar ki. Bu da nazar boncuğu olsun zaten. İlk yarının gollerden sonraki en önemli olayı kırmızı karttı. Webo kasti olmasa da Semih'in ayağına bastı ve hakem doğru bir kararla kırmızı kartını gösterdi. Bu en çokta bizim için iyi oldu çünkü Melo'nun olmadığı orta sahamız bize sürekli hata raporu sunarken Webo gibi bir forvet yapılan bu hataları affetmeyebilirdi.

İkinci yarı baskılı bir oyun oynadık ancak golü bulmak ciddi bir sorundu. İyi kapanan Belediye bize kolay kolay net pozisyonlar vermedi. Belediye ise orta sahamız sayesinde bol bol hücuma çıkmaya kalktı ama defans 4'lüsü gene harikaydı. Selçuk ve Engin ayrı ayrı iyi oynadılar ancak ikisi bir arada yeterli uyumu sağlayamadılar bana göre.

Golü bulduktan sonra zaten herşey rahatladı ve diğer gollerde geldi. Günün en şanslı ismi Emre Çolak'tı kesinlikle. En şanssızı ise düşünmeden yanıtlanacak cinsten. Baros! Harika oynadı bana göre. Çok gol kaçırmış olabilir ancak koştu, top çaldı, defalarca boşa kaçtı ancak üst üste 2 pozisyonda hem kendisi kudurdu atamadığı için hem de bizi kudurttu. Zaten golü attıktan sonraki sevinciyle ne kadar rahatladığını bize de gösterdi sevinciyle. Ancak attığı gole de dikkat çekerim burada. O topta ağlara gitmiyordu az kalsın. Tıngır mıngır ilerledi sonunda girdi zaten.

Takım artık oldu denilebilir tabii ancak rotasyonda eksiklerimiz var. Birisi cezalı duruma düştüğünde ya da sakatlandığında futbolumuz çok etkilenebilir.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder