27 Ocak 2012 Cuma

Cehennem = ABDİ İPEKÇİ!

Vassilis Spanoulis : GALATASARAY taraftarı çıldırmış gibiydiler. Basketbol hayatımda böylesine bir taraftar kitlesi gördüğümü hatırlamıyorum. Böyle taraftarımız olsa onlar için ölmeyi bile göze alabilirim!

Pero Antic : Bu taraftar çıldırmış olmalı. Yok böyle bir taraftar.

Georgios Printezis : Ölmeden Cehennemi yaşadık.

Juan Carlos Navarro : Hayatımda 100'den fazla Euroleague maçı oynadım ama böyle tribünü ilk kez gördüm. Bir ara fark 20 olduğunda sahaya inecekler diye korktum. Bugün burada olan tüm taraftarlar çıldırmış gibiydi. Hayatımda ilk kez böyle bir tribün gördüm.

Xavier Pasquale : Bu maçtaki taraftardan çok etkilendim, GALATASARAY MP böyle bir taraftarı olduğu için çok şanslı.

ABDİ İPEKÇİ'ye gelen her basketbolcu salondan büyük bir şaşkınlıkla ayrılıyor. Hiç bir salonda göremedikleri coşkuyu, desteği, mücadeleyi, isteği GALATASARAY taraftarından Abdi İpekçi'de görüyorlar.

GALATASARAY taraftarı adını 1998 yılından itibaren futbolda duyurmaya başladı. Ali Sami Yen tüm dünya için 'Cehennem'di o zamanlar. 2004 yılına kadar bu böyle sürdü ancak futboldaki düşüş taraftarı da etkiledi. Yine de hala Ali Sami Yen'e maça gelen bütün takımlar çekiniyorlar.

Bana göre 29 Aralık 2009 tarihinden itibaren GALATASARAY Basketbol Şubesinin gösterdiği başarı yine taraftarı da etkiledi. O günden beri basketbol maçlarımızda neredeyse full çekiyor. Özellikle önemli maçlarda büyük ihtimalle dolup taşıyor. Özellikle sezon başında aldığımız Euroleague bileti ve Barcelona maçından itibaren taraftarın gösterdiği büyük çaba artık Abdi İpekçi'nin de 'Cehennem' olduğunu kanıtladı. Barcelona maçındaki büyük şov, Siena maçındaki bayrak şov, Efes maçında Sinan Erdem'i Abdi İpekçi'ye çevirmemiz ve son olarak Olympiacos maçında 45 dakika boyunca rakibi hiç susmadan desteklememiz.

Artık CEHENNEM = ABDİ İPEKÇİ!
1 yorum: