9 Aralık 2011 Cuma

Trabzon'a Giderken

Çarşamba akşamı Ali Sami Yen'de aldığımız muhteşem galibiyet bizim Trabzon'a çok moralli gitmemizi sağlayacak. Trabzonspor cephesinde ise Şampiyonlar Ligi'nden şanssız bir şekilde elenmenin moralsizliği var. Kağıt zerinde çok fazla farklılık yok ancak bu moral durumları iki takımın futbolunu çok fazla etkileyebilir.

Defansif açıdan defansın arkasına atılan topları engellememiz lazım ve kontrollü defans yapmamız gerekiyor. Burak ve Alanzinho gibi hızlı isimler başımıza iş açabilir. Rakip defansta ise Giray ve Glowacki ikilisini yıtcı bir ofansla yıpratırsak zafere ulaşırız. İki takımında orta sahası gerçekten çok başarılı. Bizde Melo ve Selçuk onlarda ise Colman ve Zokora olması maçın ortada geçmesine neden olabilir. Kanatlarda Emre Çolak ve Kazım gene ilk 11de olur ancak şu var ki sağ bek'te Eboue'nin eksikliği hissedilecek. Ujfalusi sağ bek oynar diye düşünüyorum. Tandemde ise Semih-Gökhan ikilisi pek fazla oynamamış olsalarda beraber, bireysel olarak başarılı bir grafik çiziyorlar. Solda Hakan bu sezon düzenli bir şekilde yükselişte. İleride yine Baros-Elmander ikilisiyle başlarsak rakibin defansında boşluklar yaratabiliriz ancak Fatih hoca orta sahayı ele geçirmek adına cezası biten Engin'le başlayabilir maça. Bu durumda tek forvet olarak Elmander veya Baros tek başına savaşmak zorunda kalır. Bu da yorucu bir maçın üzerine onları oyundan erken düşürebilir.

Trabzon deplasmanı çok zor bir deplasman olacak ve bu zorlu fikstürde bu maçı kazanırsak eğer geleceğe daha büyük umutlarla bakabiliriz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder