22 Aralık 2011 Perşembe

STSL 17. Hafta / GALATASARAY : 1-0 : Manisaspor / İnandık Biz Sizlere!


Ligde bu sezon rakipler cidden çok iyi oynuyor. Ligin bir kaç takımı dışında neredeyse her takım çok dirençli ve istekli. Manisaspor'da sezona iyi başlayan bir takımdı. Tam bir kontratak takımı hatta Manisaspor. Bize de bunu fazlasıyla yaşattılar.

Maça Servet denen futbolcudan çok oduncuya benzeyen bir stoperle başlayınca haliyle Manisaspor maça etkili başladı. İlk dakika da direkten dönen topu geçtim heralde ilk yarı da attığı o berbat paslar yüzünden gol yememiz mucizeydi. Ujfalusi bugün resmen stresli oynadı. Hele ikinci yarıda öyle bir pas attı ki Servet boşta olan Eboue ve Ujfalusi'ye değil aralarına gitti top. Az kalsın rakip kontraya çıkıyordu. Servet'in yavaş kalması yüzünden çok fazla kontraya yakalandık bu akşam. Sadece Servet değil Emre Çolak ve Kazım'da çok kötüydü. Zaten Trabzon ve Orduspor maçlarında da kötü oynamıştı Emre Çolak. İki maçta da Fenerbahçe maçının kredisiyle oynadı adeta. Bugün zaten dayanamadı ona Fatih Terim. Çabalıyor ancak hem fizik olarak hemde stil olarak takıma uygun değil. Çok fazla gereksiz çalıma giriyor. Kazım zaten sahada geziniyor. Ancak takım olarak pek başarılı bir ilk yarı geçirmedik. İkinci yarı da maça hızlı başladık ancak şu var ki bir türlü pozisyon üretemedik. Yorgunluk belli oluyordu herkeste zaten. Elinden geleni yapmaya çalıştı herkes ancak olmadı adeta. Duran bir toptan attığımız harika golle kazandık ancak daha iyi oynayabileceğimizi hepimiz biliyoruz.

Hakem Özgür Yankaya çok kötü bir performans gösterdi bana göre. Melo'ya yapılan hareketlerin hiç birine düdük çalmadı. Herkesi kudurttu. Özellikle ilk yarının sonunda sarı kartlı Simpson'ın Melo'ya yaptığı hareketten sonra hakem Melo'yu uyardı ama nedense Simpson'ı yanına bile çağırmadı. Böyle olmaz artık yeter!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder