17 Aralık 2011 Cumartesi

STSL 16. Hafta / Orduspor : 0-2 : GALATASARAY / Deplasman ( 404 Not Found)


Deplasman... Çok değil geçen sene deplasmana giderken takım içimiz kan ağlıyordu, aklımıza türlü türlü fikirler geliyor, kahroluyorduk. Bu sene her şey tepe taklak oldu adeta. Deplasman korkusundan geçtim deplasmanda 684 dakikadır gol yemiyoruz. Muslera bir dahaki maça çıkmak istemeyebilir resmen. Hocam top gelmiyor bana zaten diye. Defansımız cidden tıkır tıkır işliyor. Ujfalusi adeta geçilmez şövalye. Hakan Balta son 2 sezondur bize ettirdiği küfürlerin özrünü fazlasıyla diledi. Semih pırıl pırıl bir genç. Ancak şu bir gerçek ki  dün akşam şu ana kadar ki en kötü futbolunu oynamış olabilir. EN kötü derken vasatın üstünde tabii ki ama oynadığı maçlara göre. Eboue'den bahsetmiyorum bile.

Orta sahamız tam bir makine gibi. defansa yardım ediyor, topu alıyor, ileri taşıyor ve hücumu başlatıyor. İleride ise Baros-Elmander ikilisi çok iyi anlaşıyor. Biri defansı yıpratırken diğeri boşluklara kaçıyor ve muhteşem pozisyonlar üretiyor. Sezon başından beri en büyük sorunumuz olan son vuruşlar artık sorun olmaktan çıktı diyebiliriz. Harika pas yapıp kaleye gidemeyen GALATASARAY'ın yerini, harika paslaşmalarla hücuma çıkıp boşa kaçan oyuncularla golü arayan bir GALATASARAY aldı.

Dün akşam çok iyi oynadığımız söylenemez aslında. Kötü müydük? Hayır kesinlikle ancak şu bir gerçek bu takım kendine galibiyeti getirecek pozisyonları üretmesini bilmeye başladı. Şahsen dün Ordu'nun da kötü futbol oynadığını düşünmüyorum hatta bize göre iyi bile oynadılar denebilir ancak ileride ki bütürücü oyuncu eksikliği Ordu'nun sahadan mağlup ayrılmasına neden oldu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder