12 Aralık 2011 Pazartesi

STSL 15. Hafta / Trabzonspor : 0-3 : GALATASARAY / Gelene Gidene Hep Aynı Tarife


Muhteşem zaferin ardından zorlu Trabzon deplasmanından da zaferle ayrılmasını bildik. Bu sefer fenerbahçe maçına göre sıkıcı bir futbol vardı ortada ancak şu bir gerçek ki maçta çok fazla pozisyon olmasada bir önceki yazımda söylediğim gibi orta sahayı kazananın kazandığı bir maç oldu.

Galibiyetteki en önemli etkenlerden biriside golü erken bulmamız oldu. Harika ve düzgün bir vuruş hemde kaleye sırtı dönükken. Böyle bir golü zaten sadece Elmander atabilirdi. Ardından geriye yaslandık daha doğrusu Trabzon beraberlik için baskın oynamaya başladı ama iyi bir savunmayla ve birazda şansımızla tehlikeli pozisyonları uzaklaştırdık. Devamında ona yapılan bütün protestolara rağmen Selçuk frikikten harika bir gole imzasını attı. Sahi biz ligde en son ne zaman frikikten gol atmıştık?

İkinci yarıda ise maç iyice durgunlaştı. Bana göre ağır bir kararla Zokora oyundan atıldı. Teşebbüse kırmızı kartı verdi diye düşünüyorum ancak genede böyle olmamalıydı. Kırmızı karttan sonra ise iki takımda adeta antrenman niteliğinde paslaştı. Özellikle Trabzonspor maçtan iyice düştü. Elmander bir pozisyonda o kadar boş kaldı ki kendisi bile şaşırdı hareket etmeyen Trabzon defansına. Son dakikalarda artık maç bitti derken Ceyhun'un üçüncü golüyle maçı bitirdik.

Kazanma alışkanlığını yavaş yavaş oluşturuyoruz. Bu şu an da herşeyden daha önemli bana göre. Ama bunun önüne geçemeyen tek bir şey varki o da takımdaki arkadaşlık. Siz her golden sonra böyle kenetlenin takım olduğunuzu herkese gösterin yeter...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder