5 Aralık 2011 Pazartesi

Derbi Geldi Çattı


Beklenen gün geldi çattı. Ancak bugün şike, soruşturma ve hapishanenin gölgesinde futboldan uzak bir şekilde geldi. Türk futbolu şu anda dünyanın en berbat durumdaki futbolu olabilir. Sene başından beri heralde GALATASARAY maçları dışında maç izlemedim. bugün ise heyecan tabiki var sonuçta rakip fenerbahçe ancak şu bir gerçekki bu zamana kadar olan heyecanımın onda biri kadar değil.

Takımımızda şu an için sadece 2 garanti eksik var. Sabri sakatlığı, Engin ise cezası nedeniyle oynayamayacak. Sercan ise soruşturmada adı geçtiği için oynayamayacak gibi gözüküyor ancak yürütmeyi durdurma kararı çıkarsa sağ kanadımızda Colin Kazım'ın yerine kendini ilk 11de bulabilir.

Defans bölgesi adeta maç başlamadan belli. Kalede Muslera herhangi bir sakatlık olmazsa eğer sahadaki yeri garanti. Sağda Eboue, solda Hakan ve ortada Tomas-Semih ikilisinin yeri şu an garanti gibi ancak Fatih Terim Gökhan Zan'la başlayabilir Semih'in yerine ki sanmıyorum. Orta sahada ise Engin'in yokluğu bize sorun yaşatabilir. Çift forvet başlamamız durumunda ortada Selçuk-Melo ikilisi garanti ancak tek forvet oynama kararı alırsa Terim, Ayhan büyük ihtimalle ilk 11de oynayacaktır. Kanatlarda ise Kazım ve Riera ilk 11de oynayacak gibi ancak Sercan oynayabilirse ilk 11de sağ kanatta onu görebiliriz. Tek forvet oynadığımız durumda Elmander sahaya çıkacaktır ancak çift forvet oynarsak Baros-Elmander ikilisi Fenerbahçe'nin etkisiz defansı arasında başarılı işler çıkartabilir.

Fenerbahçe'nin en büyük kozu kesinlikle Alex ancak onu iyi marke edebilirsek hücum organizasyonlarında çok zayıflarlar. Aykut Kocaman'ın bizim için en tehlikeli tercihi Stoch olucaktır. Toplara çok iyi vuruyor, Eboue onun için iyi bir bek olabilir ancak Stoch bana göre iyi bir oyuncu ve onu gerçekten çok iyi tutmamız gerekecek. Orta sahada Emre bizim başımıza iş açabilir ama Melo-Selçuk ikilisi iyi bir uyum gösterirlerse onlara orta sahada top göstermeyiz.

Her şey galibiyet için. Siz oynayın zaten sonuç gelir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder