14 Aralık 2011 Çarşamba

Bu Sene Baskette Tarih Yazalım!


GALATASARAY Basketbol Takımı bir tarihi daha yazdı. Tarihimizde ilk kez katıldığımız Euroleague'de Top 16'ya kaldık! Bunda tabii ki de iyi bir gruba düşmemizin, mücadeleci oyunumuzun, taraftarımızın ve takım oyununun katkısı büyük. Ancak Top 16'da işimiz cidden zor olacaktır.

Jaka Lakovic : Şu zamana kadar elinden geleni yapmaya çalıştı ancak rakipler ona çok iyi savunma uyguladiği için pasif kaldı. Ender'e yaratılan boş üçlükler Jaka'ya yaratılsa kesinlikle Barcelona maçını galip bitirmiştik.

Furkan Aldemir : Harika oynuyor. Hatta belkide muhteşem ama tecrübesizliği çok fazla. Bazı kritik anlarda yaptığı hatalı paslar bazı maçların sonucunu etkilemiş olsa da özellikle pota altında rakibi çok fazla yıpratıyor.

Tutku Açık : Özellikle Andric'le yaptığı ikili oyunlarla bir çok maçta sayı üretmemizi sağladı. Terinin son damlasına kadar savaşıyor adeta.

Luksa Andric : Pota altındaki düzensiz formuna rağmen her an her şeyi yapabilir. Takıma katkısı çok belli. Ribaund'ları da alabilse rahatlıkla çok daha iyi olacak.

Ender Arslan : Başarılı bir performans gösterdi şu zamana kadar ancak üölüklerini geliştirmesi lazım. Barcelona maçında en azından 1-2 tanesini atsaydın be Ender.

Preston Shumpert : Bu sene geçen seneki formundan çok uzak ancak genede bench katkısı açısından önemli. Ancak dikkatimi çeken şu ki geçen seneye göre daha fazla içeriye giriyor.

Joshua Shipp : Çok fazla yeterli olduğuna inanmadığım bir isim özellikle şut konusunda çok başarısız ancak Abdi İpekçi'deki Siena maçında gördük ki maalesef şuan da yeri doldurulamayan isim.

Jamon Gordon : Açıkçası gerçekten çok iyi oynuyor ve çok çalışıyor ancak şu var ki net bişiler göremedik pek kendisinden.

Darius Songaila : Önemli bir oyuncu olabilir anca Euroleague seviyesi için pek yeterli görmüyor. Pota altı olmasına rağmen çok fazla atış kaçırıyor adeta saç baş yolduruyor. Ancak şu bir gerçek ki ona görev düştüğünde başarılı olabilsin olamasın sorumluluk almasını biliyor.

Çok fazla olmayan basketbol bilgimle bunları yazdım bi hatamız olduysa affola :)

Ancak şu bir gerçek ki Takım Ruhu bizi buralara getiren tek etken.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder