27 Aralık 2011 Salı

2011-2012 Sezonu / İlk Yarının Ardından...


Son 3 sezonun ardından öyle bir dönem geçirdik ki şu anda dünyanın en mutlu taraftarı kesinlikle GALATASARAY taraftarıdır. Lige belkide pek iyi başladığımız söylenemez ancak taraftarın inancı tamdı bu sezon takıma. Belediye mağlubiyetinde her ne kadar moraller bozulsa da inancımızı yitirmedik hemen. Takımın ortaya koymak istediği futbol göze hoş gelen Barcelona vari bir futboldu. Pas yaparak hücuma çıkan bir takım olmuştuk. (Barcelona derken yanlış anlamayın aynısı değil tabii ki) Ancak maalesef ceza sahasına girmekte, daha doğrusu rakip defansı açmakta çok zorlanıyorduk. Zamanla takım bir birini tanımaya başladı. Özellikle Melo, Ujfalusi, Elmander ve Muslera takıma çabuk adapte oldu ancak Eboue ve Riera bunda o kadar başarılı olamadı. Beşiktaş maçından itibaren ise Eboue ritmini bulmaya başladı. Fenerbahçe maçında zirve yaptı.Riera ise çok iyi niyetli ve elinden geleni yapmaya çalışan bir isim ancak maalesef hala tam olarak iyi oynayamadı.

Selçuk takıma çok çabuk uyum sağlarken, altyapıdan gelen Semih defansta Ujfalusi ile harika bir performans gösterdi. İleri uçta çift forvete dönmemizden itibaren Baros ve Elmander arasında çok iyi bir uyum var. Elmander hava toplarını indiriyor ve Baros'un yarattığı boşluklara çok güzel kaçıyor. Orta sahada Melo ve Selçuk ikilisi birbirleriyle iyi anlaşıyorlar ve Melo'nun biraz daha defansif oynaması Selçuk'un işini çok rahatlatıyor. Sol bekte Hakan Balta son 3 sezondaki performansından çok uzak. İlk zamanlarındaki oyununa geri dönmeye başladı.

Takımdaki Fatih TERİM etkisi kendini göstermeye başlamadı değil. Kullandığı taktiklerden çok takımdaki birlikteliği geri getirmesi daha önemliydi. Bu konudaki en önemli adımda yardımcıları olarak Hasan ŞAŞ, Ümit DAVALA ve Taffarel'i seçmesi. Takım olgusu olduğu sürece başarı zamanla gelecektir bana göre.

Hakemler olarak kesinlikle Fırat Aydınus şu ana kadar en iyi hakem oldu. Ayrıca yapılan büyük hataların bize denk gelmesi de şaşırtıcı bir durum nedense...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder