7 Kasım 2011 Pazartesi

STSL 10. Hafta / GALATASARAY : 0-0 : Mersin İdman Yurdu / Top İstemedi


Son zamanlarda izlediğim en güzel maçlardan bir tanesiydi dün gece izlediğim maç. Harika bir futbol, gerçekten şahane bir hakem dörtlüsü ve oynamak isteyen 22 adam. Top iki kale arasında, maç iki takım arasında gitti geldi.

Maça kötü başladık diyemem istekli başladık ve gol aradık ancak 25. dakikadan itibaren bir anda roller değişti ve özellikle Riera'nın kaptırdığı toplar yüzünden kalemizde tehlikeli pozisyonlar gördük. Riera için elbette iyi oynadı diyemem ama iyi niyetli bir oyuncu, en azından benim gördüğüm bu. Ama bir türlü aklının istediğini ayakları yapmıyor. Gene Riera'nın kaptırdığı bir toptan sonra Muslera çaresiz penaltı yaptı. Ancak nasıl bir hisse bu sene ikinci defa oluyor gol olmayacağı o kadar doğdu ki içime anlatamam ama auta gitmesini bekliyordum. Neticede penaltı kaçtı ki o an fenere gol atmış kadar sevindim.

İkinci yarda ise etkisiz Riera ve Sabri'nin yerine giren Ayhan ve Sercan oyunu aşırı derece de hareketlendirdi. İlk 15 dakika top Mersin'lilerin ayağına değmedi nerdeyse. Ancak bir türlü golü bulamadık Elmander bütün çabasına rağmen kaleciyi bir türlü geçemedi. Özellikle Eboue kendinden beklenen performansa dün fazlasıyla ulaştı. Ayhan ise aslında kendisi yüzünden değil yanındakiler yüzünden kötü olduğunu da gösterdi bize. Dün en çok göze batan 3 isim Ayhan, Eboue ve Elmander'di benim için. Semih gene harika oynadı diyebilirim. Hataları var ama daha öğreneceği çok şey var zaten. Melo, Kazım ve Selçuk durgunlardı dün biraz ama uzun maratonda olucak şeyler bunlar.

Bu takım böyle oynadığı sürece yenilsede en azından oynadılar dedirtecek bize bütün sezon ve Mersin maçındaki bu futbol önümüzdeki aydınlık geleceğin göstergesi adeta.

Ayrıca hakem Fırat Aydınus ve yardımcılarından bahsetmezsek ayıp olur. Haftalarca gördüğümüz maç katliamlarından sonra dün mükemmele yakın bir oyun yönettiler. Futbola izin verdiler ve basit sertliklere izin verdiler. Kesinlikle bir hakem maçı böyle yönetmeli. Umarım Aydınus bundan sonra her maçını bu güzellikte yönetir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder