3 Kasım 2011 Perşembe

Semih "KAYA"!


"Ama tabi ki de Galatasaray’da efsane isimlerden biri olmak istiyorum. Bülent Ağabey gibi çalışıp hırslı, Hakan abi gibi karakterli olabilmek, iyi bir seviyeye gelmek istiyorum. Arda Ağabey gibi Galatasaray’da marka olmak istiyorum. En önemlisi de Metin Oktay gibi bir Galatasaraylı olmak istiyorum." 


Bu sözler yıllardır kötü durumda olan, yabancılardan ve kazmalardan medet umulan ve bu sene Ujfalusi ve Gökhan Zan'la ritmini tutturmaya başlayan GALATASARAY defansının yeni forma adayı ve kimisi için geleceğin Bülent Korkmaz'ı, kimisi içinse geleceğin Popescu'su. Ama şu bir gerçek ki gelcekte defansın belkemiği olucak ismimiz kesinlikle o.


O tıpkı olmak istediği Metin Oktay gibi İzmir'den GALATASARAY'a gelmiş. Çocukken televizyon karşısında UEFA sevincini yaşamış, GALATASARAY için belki de çocuk yaşta İzmir'den İstanbul'a gelmiş hemde kulübüne rağmen.


Belki ondan bir Bülent, bir Popescu ya da Metin Oktay olmasını beklememiz çok ki zaten kendisinin de söylediği gibi kimse olmasın, kimseye benzemesin o. Kendisi olsun. İleride bahsettiğimizde bir Semih vardı diyelim bizim çıkarttığımız süper oyunculardan birisi diye. Gururlanalım onunla eğer bir gün Avrupa'ya oynamaya giderse. Ezmeyelim onu başkalarına yaptığımız gibi çünkü ihtiyacımız var ona. Yerli stoper sıkıntımızı giderebilecek tek isim belki de şu anda o Gökhan Zan'ın yükselen performansına rağmen.


Ujfalusi gibi bir isimle oynayacak bir süre boyunca ki Gökhan Zan'a bile öğretmen gibi davranmak zorunda kalan bu adam Semih'e neler yapabilir bu sezon. Çok sakin hemde Semih. Rahat oynuyor futbolunu. Baskı hissetmiyor üzerinde adeta. Zevk alarak oynuyor futbolu. Ona verilen görevi yapıyor ve hattta eksiksiz yapıyor. Mutlaka eksiklikleri var ama zamanla onlarda düzelicek.


Mücadeleci futbolu sevmesi de ayrı bir güzel. Hiç bir zaman yılmayacak Semih. Tek amacı zafer olucak sanki. Hani böyle istersin ve hissedersin ya öyle söylüyorum şu anda bunları.


Bu sefer olucak bu! Bu sefer olucak!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder