31 Ekim 2011 Pazartesi

STSL 9. Hafta / Kayserispor : 0-2 : GALATASARAY / Zor Rakip, İyi Sonuç


Bugün kazancımız sadece 3 puan değil güzel futbol, iyi paslaşma ve Semih Kaya'ydı aynı zamanda. Maça iyi başlayıp iyi bir futbol ortaya koyduk ve iyi paslarla rakip yarı sahaya geçmeyi her defasında başardık ancak iyi pas yapmamıza rağmen bir türlü boş ismi bulamadık veya topu ceza sahası içine tehlikeli bir şekilde sokamadık. Kayserisporda ise Amrabat bireysel yetenekleriyle ceza sahası içine girip gol aramaya çalıştı ve genel olarak engelleyemedik ancak gene iyi bir defans yapısı vardı bugün. Semih Kaya ondan beklenenden bile daha iyi bir performans gösterdi denebilir mi bilmiyorum ama şu bir gerçek ki GALATASARAY uzun zamandır aradığı yerli stoperi kendi içinde yaratmış olabilir. Haftaya da büyük ihtimalle ilk 11 başlayacak isim şu anda Semih ancak devamında değişmez olur mu orası henüz net değil ancak bugün harika bir stoper kazandık orası kesin.

Genel olarak ilk yarıdaki oyunumuz bize golü getirmeliydi ancak golü bir duran topta bulduk. Paslaşmayı güzel yapmamıza rağmen henüz ileride yeteri kadar çoğalamıyoruz ve topu ceza sahasına tehlikeli bir şekilde sokamıyoruz. Çok güçlü rakiplere karşı oynadığımızda bu bize dezavantaj yaratacaktır. Golü bulabilmemiz çok önemli. Elmander'in golü bu yüzden çok önemliydi ancak bu golün rahatlığıyla ikinci yarıya çıkmamız bizi direk defansif bir anlayışa sürükledi ve gene skoru korumak amaçlı oynadık. Bu dakikalarda adeta Kayseri gümbür gümbür geldi ve Türk defanslar içinde en beğendiklerimden birisi olan Eren Güngör o basit hatayı yapmasaydı belki de daha farklı bir sonuçla Kayseri'den ayrılabilirdik. Golü bulduktan sonra farkı açmak için oynamamız lazım.Ancak ikinci yarıdaki düşen formumuzda da kesinlikle Yekta'nın çıkıp Aydın'ın oyuna girmesi en büyük etken. Bir süre top çıkartamadık adeta. Aydın oyunun ileri yönünü oynayabilen bir isim ki o bile tartışılır ve bu durumda Selçuk ve Melo top dağıtıcak adamı kolay bulamadı ve Elmander ileride tek kaldı. Eboue gene sahada çok gözükmedi. Herhangi bir kademe hatası yapmadı ancak ortaları çok başarısız ve iyi drippling atabildiğini görmedim açıkçası. Riera ise bu maçta geçen maçlara göre daha iyi oynadı. Zamanla bu takıma daha faydalı olabileceğini gösterdi adeta.

Her şeye rağmen bugün aldığımız 3 puan gerçekten çok önemliydi. İleride zorlu bir fikstür ve alınacak galibiyetler var. Böyle oynamaya devam edip attığımız golün üstüne yatmazsak çok başarılı maçlar çıkartırız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder