14 Ekim 2011 Cuma

Kimler Geldi Kimler Geçti : Gheorghe Hagi!


Türkiye 1. Futbol Ligi basit bir ligti o zamanlar ve çok tanınmazdı adeta. 96 yılıydı ki bu ligin en büyük reklamlarından biri yapıldı adeta. Avrupa'nın önde gelen liglerinde ve takımlarında oynamış "Karpatların Maradonası" Lakaplı Hagi GALATASARAY'la sözleşme imzalamış ve Fatih Terim yönetimindeki GALATASARAY adeta adını sadece Avrupa'dadeğil tüm dünyada duyurmuştu.

O geldi ve Türk Futbolunun karamsar dünyası yok olmaya başladı adeta. Altyapıdan gelen oyuncularımız birer birer gelişmeye başladı. Futbollarının yanında teknikleri ve yapabildikleri değişmişti. İzlediğimiz futbol zevk vermeye başladı. Aldı takımı pazuband olmadan kaptan oldu. Takımı saha içinde yönetti. 4 sene üst üste şampiyon olmamızın en büyük nedeniydi, UEFA ve Süper Kupa'yı onun sayesinde kaldırdık.

GALATASARAY'a tam 13 kupa kazandırdı ve hiçbir GALATASARAY'lının unutamayacağı hatıralar bıraktı bizde. Roberto Carlos'a attığı çalım, Dortmund'a ve Monaco'ya attığı goller ve şu an aklıma gelmeyen binlercesi...

O gedi ve dünyamız değişti! İyi ki geldin be 'Karpatların Maradonası'! İyi ki giydin PARÇALI'yı üstüne ve bize yaşattın o muhteşem duyguları.

Sonra geri geldin tekrar bize muhteşem bir zafer yaşattın Fenerbahçe karşısında! Öcümüz vardı alınacak onu da sen aldın be Gica!

Seni şimdiden çok özledik! Keşke üzerine giysen gene o PARÇALI'yı ve oynasan ki emin ol bu yaşında bu formsuzluğunla kat kat iyi oynarsın bir çok kişiden...Hiç yorum yok:

Yorum Gönder