28 Eylül 2011 Çarşamba

STSL 3. Hafta / GALATASARAY SK : 2-0 : Eskişehirspor / Oturmaya Başladı


Ligin en dişli rakiplerinden Eskişehirspor karşısında harika bir oyun oynadık pazartesi akşamı. Harika derken eski GALATASARAY'a dönüş açısından. Belki de yıllardır göremediğimiz futbol olduğu için harika geldi bize. Bu sefer bir kaç kişinin oynadığı iyi futbol değildi maçı kazanmamızı sağlayan, takım olarak çok güzel bir uyum ve birliktelik içinde oynadık.

Aykut kalesinde top görmedi pek yorum yapamayacağım ancak bu sefer o kadar güzel bir defans vardı ki önünde bizi şaşırttı gerçekten. Gökhan Zan uzun zamandır bu kadar iyi oynamamıştı. Son haftalarda gerçekten yükselen bir formu var ve bu sayede Servet Çetin bu takımdan uzak duracak o yüzden açıkçası çok mutluyum. Ujfalusi her zamanki gibi maçın yıldızlarındandı. Gökhan Zan ile uyum içinde harika bir iş çıkardılar. Hakan Balta nazar değmesin harika oynuyor son maçlarda. Riera ile sol kanatta harika bir uyum yakaladılar. Birbirlerinin açığını çok iyi kapatıyorlar. Defansta ve hücumda birbirlerine yardımcı olmaları ikisinin de işini kolaylaştırıyor. Sabri sağ bekte biraz zayıf kaldı bu maçta. hala boşa kaçma da sorunları var ancak elinden gelenin en iyisini her zaman yapıyor. Takımın en zayıf halkası gibi görünse de takımın en çok pres yapan oyuncusu konumunda. Orta sahada Selçuk görünmeyen Melo ise görünen kahramandı. İkiside hem hücumda hem defansta iyi işler yaptı ve topu çok iyi sakladılar. Kazım ise ilk yarıda sahanın en kötülerinden olsada ikinci yarı muhteşem bir hırsla oynadı. Elmander ise çok iyi boş alanlar yarattı ve arkadaşlarına çok yardımcı oldu.

Engin Baytar'a ise bence ayrı bir parantez açmak lazım. Takımın en iyisiydi bana göre. Sahada adım atmadık yer bırakmadı. Koştu, pres yaptı, top çaldı, çok harika paslar attı. kısacası takımı adeta yönetti. Hücumdaki etkinliğimizde büyük rolü vardı. Topun olduğu her pozisyonda o vardı. Bize ne kadar faydalı olacağını gösterdi adeta.

Karabük maçında 3 puanı kaybetmemizin nedeniydi kırmızı kart. Ancak maça iyi başlamıştık. Ve görüldü ki eğer kendi planımızda oynarsak başarılı maçlar çıkartabiliriz.

Ve Tolga Özkalfa. Maçı genel olarak bizim aleyhimize katletti ancak Eskişehirspor'un da bir penaltısını vermedi. Hakemler sezona gerçekten çok kötü başladı. Ve bu şu an sonucu çok etkilemese de son haftalara doğru ligin gidişatını etkileyebilir. Bir an evvel düzgün aç yönetmeleri gerekiyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder