19 Eylül 2011 Pazartesi

STSL 2. Hafta / GALATASARAY : 3-1 : Samsunspor / Uyanış...


Gerçek buluşma gerçekleşti. Kolay olmadı ve hala çok eksiğimiz var ancak gene de alınan bu galibiyet önemliydi.

Maça çok etkili başladık ancak genede araya atılan toplarda rakibimiz etkili olmaya çalıştı. İleride ise gene poziston arayarak bilinçli bir şekilde hücum ettik ancak genede son toplarda doğru hareketi yapamadık ve atak başlangıçlarında topu kolaylıkla ileriye taşıyamadık. Melo'nun harika golünden sonra daha sağlam ve garanti oynadık. ancak topu son noktaya taşıyamadık bir türlü. Gol erken gelmesine rağmen çok etkili bir futbol oratay koyamadık ancak genede oyunun kontrolü bizim elimizdeydi. İlk yarıda özellikle kanatlardan etkili atak yaptık ancak gol gelmedi. Riera uzun vadede bize faydalı olacağını gösterdi ancak topla oynamayı çok seven birisi gibiydi. kanattan hareketlenip içeriye girmeye çalıştı bir çok pozisyonda ancak genede hızlı ve birebir de etkili bir oyuncu. Topu kanatlara taşıdığımız her pozisyonda etkili olduk ancak pek fazla başarılı orta gelmedi. İlk yarıyı 1-0'lık üstünlükle kapatmasını bildik.

İkinci yarıya ise tutk bir futbolla başladık. Yediğimiz gole kadar Riera'nın kullandığı frikik dışında çok etkili bir pozisyonumuz yoktu ki faul olmadan önce Baros topu Kazım'a çıkartabilseydi pozisyon golle sonuçlanabilirdi. Ardından Gökhan Zan'ın gerçekten çok basit ve saçma hatası yüzünden golü kalemizde gördük. Bu gol  aslında takımınuyanması için iyi oldu denebilir bizim için. Golden sonra takım olarak daha bir hırsla oynadık ve bu dakikalarda Kuddusi Müftüoğlu çok ciddi hatalar yaptı. Golümüz gelmeseydi maçın kaderine cidden etki edebilirdi. Özellikle Baros'un 2'ye 1 kaldığı pozisyonda çekilip faule maruz kalmasına rağmen hakem faulü Baros'un yaptığına kanaat getirdi ki bizim için önemli bir pozisyon oluşabilirdi. Baros, Eboue ve Kazım'ın yerine Sercan, Engin ve Elmander'in girmesi oyunu biraz daha hareketlendirdi. Topu kanatlar yerine ortadan taşımaya başladık ve Sercan'ın akıl dolu harika pasında Elmander topa çok düzgün vurdu. Bu gol tribündeki herkesi rahatlattı adeta. Ardından ceza sahasında Sercan çekildi ve Kuddusi Müftüoğlu bana göre net bir penaltı olması gereken pozisyonda devam kararı verdi ve devamında Samsunspor kalecisi Ahmet Elmander'i adeta biçti. Selçuk rahat bir şekilde kullandı penaltıyı.

Bugün takım olarak oynadığımız yun bize gelecek için ii sinyaller verdi. Geçen haftaya göre bazı ufak tefek artılar vardı ancak daha geliştirmemiz gereken çok şey var. Atağa çıkarken daha seri bir şekilde topu taşıyabilirsek daha güzel olur bizim için. Elmander bu akşam ne kadar kaliteli olduğunu bize gösterdi. oyuna girdikten sonra hücumu şekillendiren isimdi. Özellikle bir pozisyonda ısrarı sayesinde dördüncü golü buluyorduk ancak son anda Ertuğrul çıkardı topu. Riera ise çok hızlı bir oyuncu ancak son anda önünde adam varken orta açmaya çalışıyor. topu çekse ya da önündeki adamı geçse daha rahat orta şansı bulabilir. Melo için söyleyecek kelime yok. Gerçekten çok savaşıyor ve top neredeyse o da orada. Selçuk çok fazla göze batmasa da faydalı hareketler yapıyor. Kazım ise nedendir bilinmez geçen seneki performansından çok uzak. Sahada adeta geziniyor. Koşmuyor, çabalamıyor ve çok etkisiz kalıyor. Böyle devam ederse kulübeye doğru yolu var. Baros ise eski formundan çok uzaklarda. Bunun nedeni ileride tek kalması ve birebirlerde etkisiz kalması. Ancak hızlı hücumlarda iyi iş yapabileceğini gösterdi. Elmander-Baros ikilisi daha faydalı olur. Çift forvete geçersek bizim için daha faydalı olur.

Bizim için önemli bir galibiyet aldık. Camia olarak alınacak her galibiyete ihtiyacımız var. Takımın güveninin yerine gelmesi için. Ancak galibiyet alsakta eksiklerimiz olduğu ortada.

Son sözüm de Mustafa Sarp'a. Hırslı olabilirsin ancak ekmeğini yediğin ve tabiri caizse orta sahasına sıçtığın takımdan gönderildin diye sus işareti yapmanın tek açıklaması var : Kişiliksizsin!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder