12 Eylül 2011 Pazartesi

STSL 1. Hafta / İ.B.B : 2-0 : GALATASARAY / Herşey Zamanla...


İlk maç, ilk hüsran oldu bu gece ama hüsranın tek nedeni sonuçtu çünkü oynanan futbol değil mağlubiyet üzdü bizi. Ama bu daha ilk maçtı daha önümüzde 33 maç var. :)

Maça çok iyi başladık ve maçın genelinde etkili olan bizdik ataklarda. Belediye iyi defans yapıp tehlikeli kontralarla maçı elimizden aldı adeta. Takımda çok iyi gelişmeler var ancak sistem henüz oturmuş değil. Paslaşarak kaleye gitmeye çalışan GALATASARAY en güzel değişim. Yaptığımız atakların çoğunda organize olarak kaleye gittik. Bu çok önemli bir gelişmeydi ve ilerideki güzel günlerin habercisi bu pozisyonlar bence. Ancak atak başlangıçları ve son toplarda hala hatalar var. Özellikle atağa çıkarken ilk paslarda bir türlü ileriye gidemiyoruz. Topu genel olarak yana ve geriye oynadık. Bu bi dezavantaj ancak zamanla oturabilir. Son toplarda ise bir türlü son hareketi yapamadık. Takımın son vuruşları ise gerçekten kötüydü. Kaleyi bulan şutumuz gerçekten çok az. Bulan toplarda tehlike yaratmadı.

Bireysel olarak baktığımızda ise Muslera bize gelecekte başarılı olacağına dair sinyaller verdi. Her ne kadar ilk golde hatalı olsa da bir çok kurtarışı ne kadar kaliteli olduğunu bize gösterdi. Ujfalusi kötü değildi ancak hazırlık maçlarındaki performansından uzaktı. Servet çok fazla kademe hatası yaptı ve mağlubiyette başroldeydi. Gökhan ilk yarıda pek bir varlık gösteremedi ve vasat oyunculardan birisiydi. Çağlar çok umutlu olduğum bir isimdi ancak dünkü maçta yaptığı hatalar bizi adeta kahretti. Maçı kaldıramadı. Selçuk ve Melo ikilisi bence başarılıydı. Henüz aralarında tam bir uyum yok ve bu birkaç maç sürebilir ancak zamanla çok başarılı olacaklardır beraber. Özellikle Selçuk ileriye taşıdığı toplarla, Melo ise defanstan çıkardığı toplarla dikkatleri üzerine çekti. Eboue bir şeyler yapmaya çabaladı ancak sol kanatta oynaması ve ters ayakta kalması bazı hareketleri yapmasını engelledi. Kazım ise GALATASARAY'a geldiğinden beri en kötü futbolunu oynadı.  Baros ise çok çabaladı ancak çabuk yoruldu ve ikinci yarıdaki pozisyonlarda çok etkisiz ve yavaş kaldı. Sabri ise pek gününde değildi herhalde çünkü olmadı dün oynadığı futbolla. Sercan topu her aldığında tehlike yaratmak için uğraştı ancak olmadı son topları yapamadık.

Uzun lafın kısası beklediğim futbol değildi ancak genel olarak oyun bize gelecekte çok daha güzel günlerin bizi beklediğinin habercisiydi. Tabii bir de defans sorununa bir çözüm bulmamız şart.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder