11 Eylül 2011 Pazar

Başlıyoruz!


Uzun bir aradan sonra sonunda lig başlıyor bizim için. O kadar kötü bir lig ki ama bu başlayan herkesin herşeyden bişeyler çıkartabileceği bir lig olacak bu sene. Ancak her şeye rağmen GALATASARAY taraftarı lige gerçekten büyük umutlarla başlıyor. Tabii ki de bu umutlarda Fatih Terim'in payı yüksek.

Özellikle takıma yeni katılan isimleri performansı büyük merak konusu. Şu ana kadar hazırlık maçlarında takım olarak gerçekten uyumlu gözüktük özellikle yabancılar açısından. Melo ilk maçı olan Liverpool maçından beri 40 yıllık GALATASARAY'lı gibi oynuyor.Eboue Real Madrid maçında takıma ne kadar faydalı olacağını gösterdi. Riera ise bu maçta eğer oynarsa takımla ilk kez önemli bir maça çıkmış olacak ki sol kanatta Engin'den başka oyuncumuz olmadığı için oynaması muhtemel ancak belki Fatih Terim Emre Çolak sürprizi yapabilir. Daha doğrusu benim umudum Emre Çolak'ın oynaması. Ujfalusi ise oynadığı her maçta çok başarılı performans sergiledi. Ancak bu maçta orta da mı sağ bekte mi oynayacak belli değil. Kalede Muslera'dan kimsenin şüphesi yok. Eksik olduğu noktalar olmasına rağmen kesinlikle çok başarılı bir sezon geçirecek sakatlıklar olmazsa eğer. Ancak defansımızın gerçekten kötü olması Muslera için dezavantaj kesinlikle.

Yeni transferlerden Selçuk herhangi bir sorun olmazsa bu akşam sahaya ilk 11'de çıkacaktır. Kesinlikle en iyi transferimiz zaten Selçuk. Yanında Melo ile başarılı bir iş çıkartacağı kesin gibi. Emre Çolak oynar mı bilmiyorum ancak Emre Çolak gibi bir yeteneğin oynaması bizim için uzun vadede çok önemli. Arda gibi gelir de sağlayabilir, takımın efsanelerinden biri de olabilir. Servet bu takımda oynamayı hiç hak etmeyen bir isim ancak büyük ihtimal oyunda olacaktır. Hakan Balta'nın yokluğunda solda Çağlar oynar ve eğer başarılı olup kendini gösterirse eğer bizim için çok önemli olacak onu kazanmak çünkü herkesin bildiği gibi Hakan Balta eski performansından çok uzak. Sağda Kazım gene başarılı bir oyun ortaya koyacaktır diye düşünüyorum çünkü gerçekten GALATASARAY forması altında başarılı maçlara imza attı. İleride büyük ihtimal Baros oynar ve Baros bize eski günlerine dönüş sinyallerini verdi hazırlık maçlarında. Bildiğimiz Baros gibi oynarsa eğer kesinlikle bize çok fazla katkı sağlayacaktır bu sene. Yedekte Elmander ve Sercan'ın olması bizim için gerçekten çok iyi oldu. Elmander bu maçta sakat olduğu için olmayacak ancak Sercan bize katkı sağlayacaktır. Engin Baytar ve Ceyhun ise bize bu sezon çok fazla katkı sağlayacak mutlaka. Sabri'den ise söz bile etmiyorum çünkü varını yoğunu gene sahaya koyacaktır oynadığı her maç.

Kısacası umut dolu bir sezon var önümüzde. Büyük başarılara inancımız tam kesinlikle ve başarılı olacağız!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder