8 Ağustos 2011 Pazartesi

Fernando Muslera GALATASARAY'da!


Yeni sezona yeni bir kaleci transferiyle başlıyoruz ve bu transfer bu sefer kafamızdaki bütün düşünceleri soru işaretlerini silecek nitelikte. Özellikle Copa America 2011'de Uruguay forması ile yaptıkları bizi son derece rahatlattı. Önümüzde sadece 2 engel kaldı Muslera'nın efsanelerimiz arasına girmesi için. Bu engeller uyum sorunu ve defansif sorunlardan başkası değil kesinlikle.

Özellikle Güney Amerika'lı futbolcular ülkemize geldiğinde çok büyük uyum sorunları yaşıyorlar. Ancak Taffarel bu konuda Uruguay'lı futbolcunun en büyük şansı olacak. Eğer uyum sorunu yaşamaz ve çok büyük hatalar yapmazsa uzun yıllar kalemizde güven verir. Ki bence ne kadar büyük hata yapılırsa yapılsın sonuna kadar arkasında durulmasından yanayım.

Ayrıca uzun süredir yaşadığımız defans sorunundan sonra en ufak defans hataları bizi başarısızlığa sürükledi. Liverpool maçında çok kuvvetli bir rakip karşımızda olmadığından bu sorunlar çok fazla göze batmadı ancak genede çok dikkatli olmamız şart. Defans sorunları Muslera'nın başarısız olmasına neden olabilir.

Muslera'nın bazı eksik olduğu noktalar tabiki de var sonuçta daha genç bir kaleci ancak Taffarel onun için büyük bir avantaj ciddi anlamda.

Bu saatten sonra söyleyebileceğimiz pek bir şey yok. Muslera başarılı olacaktır mutlaka ancak onun arkasında durmamız şart.

Aramıza Hoşgeldin Muslera!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder