23 Ağustos 2011 Salı

Andorra, Güney Kıbrıs, San Marino, Belçika ve Türkiye!


Evet 3. sınıf ülkeler ve biz! Dünya futbolunda lig olarak esamesi okunmayan ülkelerin uyguladığı sistem Türkiy'de! Bize bu sistemi kazandırdığı için SAYIN(...) Mehmet Ali Aydınlar ve Digiturk'ü tebrik etmek gerekiyor. İşlerini o kadar güzel yapıyorlar ki!

Biz zamanında maça kaç yeriz diye çıkan bir ülkeydik Uluslarlarası maçlara. Hatta arkadaşım anlattı San Marino Milli Maçları tarihindeki ilk golünü bize atmış düşünün! Ama herşey zamanla değişmeye başlamıştı. GALATASARAY'ın 1980'lerin sonunda yakaladığı başarı, Milli Takımın EURO'96 ve EURO'2000'e gitmesi GALATASARAY'ın UEFA ve Süper Kupa şampiyonluklarıyla Türk Futbolu çok büyük bir aşama katetmiş ve Dünya'nın en güçlü takımları bile 'Kaç atarız?' diye değil 'Nasıl yeneriz?' diye düşünmeye başlamıştı. Ardından Fenerbahçe'nin gerilemeye yüz tuttuğumuz dönemde Şampiyonlar Ligi'nde Çeyrek Final oynaması çıtamızı bir kez daha yğkseltmişti. 21. Yüzyıl bizim için muhteşem başlamış ve ilerlerken şike skandalı Türkiye'nin futboldan uzaklaşmasına neden oldu.

Ardından Fenerbahçe'nin düşme ihtimali yayıncı kuruluş Digiturk ve Fenerbahçe kulübünnü en önemli sponsorlarından biri ve üyesi olan TFF Başkanı Mehmet Ali Aydınlar'ı adeta korkutmaya başladı. Onlar için temizlikten çok para önemliydi. Önce daha resmi açıklama olmamasına rağmen Fenerbahçe'nin düşürülmeyeceği kulaktan kulağa dolaştı şimdi ise Ligden daha çok para kazanmak amacıyla Türk Futbolunu kalkındırmak yerine daha da geriye itip 3. sınıf Futbol Ülkelerinin uyguladığı Play-Off sistemini getirdiler.

Soruyorum size sizin amacınız ne!!?? Yazık etmeyin bunca insanın emeğine. Daha fazla derbi olması bu ülkeyi kalkındırmaz. Sadece para kazandırır size. Ayrıca hiç düşündünüz mü açık ara sezonu önde bitiren takımın Play-Off'larda şampiyonluğu kaybetmesi durumunda neler olabileceğini?

Siz Türk Futbolunu beyninizle değil kıçınızla yönetmeye devam edin. Daha çok hayal edersiniz Uluslararası başarıyı!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder