23 Ağustos 2011 Salı

23.08.1969


Her şey o gün bitti belki de. O büyük insan, o büyük futbolcu yeşil sahalardan ayağını çekti. Uzaklaştı futboldan. O sadece GALATASARAY'lı değildi. Öncelikle insandı hatta hiç kimse onun kadar olamazdı belki de çünkü Metin Oktay olabilmek sadece topu ağlarla buluşturmak değildi. sokaktaki çocuğa parası olmadığı için son parasını vermek, sokaktan geçen bir bayanın çocuğunu okutup mezun olana kadar onunla ilgilenmekti. O Türk Futbol tarihinin görüp görebileceği en büyük yıldızdı adeta ama attığı gollerden çok Metin Oktay olmasıyla başarmıştı bunu.

O belkide bu kulübün gördüğü en büyük GALATASARAY'lıydı. Başka takımla izni olmadan anlaştığı için eşinden boşanmıştı sebebi ise sadece GALATASARAY'dı. O sadece Fenerbahçe'li yöneticileri kırmamak için jübilesinde Fenerbahçe formasını Can Bartu'yla değişmiş ve 10 dakika Fenerbahçe forması giymişti. Çünkü önemli olan insanları mutlu etmekti belkide onun hayatında GALATASARAY'dan sonra.

O kadar çok şey var ki sana anlatmak istediğim beynimde düşünüp yazıya dökemediğim hepsini yazmaya çalışsam kelimeler kifayetsiz kalır adeta. Sen 'Bizi sevenleri üzmeyelim.' dedin ama herkesi 2 beni 3 kere üzdün be Taçsız Kral. Yeşil sahalardan ayağını çekmen ve ölümün herkesi. Seninle aynı havayı 1 saniye bile koklayamamak ise beni çok üzüyor be. Ne olurdu 1 ay 14 gün daha yaşasaydında hayatımın 1 gününde bile olsa seninle aynı havayı soluyabilseydim...

TAÇSIZ KRAL  METİN OKTAY!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder