29 Temmuz 2011 Cuma

GALATASARAY : 3-0 : Liverpool / Özlediğim GALATASARAY!


Tam 10 sene geçti üzerinden! Az buz değil 10 sene! Bu futbolu son izleyişimin üzerinden geçen süre bu! O sürede şampiyonluklar gördük, zaferler kazandık ama hiç bir zaman bu futbolu göremedik! Belki gene destansı zaferlerimiz oldu GALATASARAY ruhunu sahaya yansıtabildiğimiz ama yanında bu futbol yoktu hiç bir zaman!

GALATASARAY ne mi yaptı bu kadar ben bunları yazdım? Koştu, pres yaptı, savaştı, paslaştı... Kısacası futbol adına ne varsa onu yaptı bu akşam sahada. GALATASARAY ruhu, GALATASARAY futbolu!

İlk yarıya muhteşem bir baskıyla başladık ve daha 10 dakika dolmadan golü bulduk. Dikkatimi çeken ileride çabuk çoğalabilmemiz ve defansın arkasına atılan derin toplardı özellikle. Ayrıca yapılan tam saha pres ve bu presteki Sabri'nin önemli yeri. Çabuk olması sayesinde kaleciye bile hata yaptırdı bu akşam Sabri. Tartışmasız sahanın en iyisiydi. Muhteşem oynadı gerçekten. İlerideki her atakta çok güzel bir dağılımla oynadık bu akşam. Ujfalusi ve Hakan Balta iyi bindirmeler yaptı ancak genel olarak sağ kanat kullanılması dikkatimi çekti. Ujfalusi ve Kazım çok güzel ikili olacak ancak Ujfalusi'nin kanatta oynaması sıkıntı. Ujfalusi kanada geçtiğinde Gökhan Zan ve Servet ortada kalıyor ve Gökhan gerçekten iyi oynasa da yanında Servet oynamasa açıkçası daha mutlu olucam. Çok etkili ataklarla ileri çıktık ve ikinci gölü de Baros'un takipçiliğiyle bulduk. Ancak golden sonra biraz rahatlıktan mı desem neden bilmiyorum biraz oyundan düştük. Ardından ilk yarı 2-0 bitti.

İknici yarıya sakin bir oyunla kontrollü başladık. Defasnta kritik kademe müdahaleleri oldu ancak özellikle Çağlar biraz sıkıntı. Tecrübelenmesi şart. Kontrol ettiği adam bakarken topa bakmadığından alabileceği topu rakip oyuncu aldı. Bunların hepsi zamanla düzelecektir. Oyuncu değişikliklerine rağmen tüm kadro her ne olursa olsun birbiriyle bağlı oyunculardan kurulu. Ardından Elmander'in golü ile farkı 3'e çıkardık ve iyice güzelce süslendi bu futbol.

Yeni transfer Felipe Melo ise benim başımı döndürdü adeta. Çılgın oyunu, hırsı, isabetli pasları ve daha 90 dakika oynamadan taraftarla kurduğu bağ! Şimdilik muhteşem bir transfer olacak gibi gözüküyor. Her ne olursa olsun bizim için çok güzel bir transfer olabilir. Hazırlık maçında bu performans ilerisi için iç açıcı olabilir ama belli olmaz.

Özlediği GASSARAY geri dönecek gibi gözüküyor. Şimdi sadece Şampiyonlar Ligi'ne gidelim yeter. Zaten biz yapıcaz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder