23 Temmuz 2011 Cumartesi

Felipe Melo GALATASARAY'da!


Brezilya'nın önemli orta saha oyuncularından biri olan Felipe Melo'nun transferi dün açıklandı ve dün akşam Almanya kampına katıldı. Fatih hoca çok mutlu ancak ne olacağı belli değil.

Açıklamaları her zaman olduğu gibi bizi mutlu etti ancak alacağı ücret yenir yutulur bir şey değil her ne olursa olsun. €1.500.000 kiralama bedeli ve yıllık €3.300.000 alacakla geldi bize ve €13.000.000 karşılığında istersek bonservisini alabileceğiz. Eğer gerçekten başarılı olursa alacağı ücretin hiç önemi yok gerçekten hatta kuruşuna kadar helal olsun derim. Ama eğer olamazsa sadece alacağı yıllık ücretlerin kasamızdan çıkacak olması da aslında bir transfer başarısı benim için. Başarılı olup olmayacağı tam olarak belli olmayan bir oyuncu için kiralama modeli çok iyi bir fikir. Özellikle kiralık oyuncu istemediğini söyleyen Fatih Terim'de her şey garanti olsun diyerekten bu duruma onay vermiş olabilir çünkü verilecek bonservis gerçekten çok yüksek.

İşin futbol yanına baktığımızda gözüken gerçekten çok kaliteli bir transfer olacağı yönünde. Mustafa Sarp'ında takımdan ayrılması sonucunda değer kazanan orta sahamız Melo transferiyle cidden güçlendi. Oyunun her iki yönünü de oynayabilen bir oyuncu ve bize bu sene gerçekten çok büyük katkı sağlayacaktır. Selçuk'la beraber defans ve hücum hattı arasında gerçekten iyi bir bağ kuracaklarından şüphem yok. Uyum sağladıkları takdirde ise Türkiye'nin en kuvvetli orta sahalarından birisine sahip olacağımız kesin. Açıkçası söyleyecek pek bir şey yok sadece beklememiz lazım ancak gözüken bize çok fayda sağlayacağı.PARÇALI'ya Hoşgeldin Pitbull!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder