18 Haziran 2011 Cumartesi

TEŞEKKÜRLER ASLANLAR!

Yarım saattir oturuyorum ve sadece düşünüyorum ancak aklıma hiç bir şey gelmiyor yazacak... Sizin gururunuz, cesaretiniz, savaşınız... Elinizden geleni ardınıza koymadınız. Siz sizden daha güçlü, rotasyonu daha kuvvetli bir ekibe karşı savaştınız son ana, son topa kadar. Tam herşey bitti derken "GALATASARAY'ın olduğu her yerde umut vardır." sözünü haklı çıkardınız. Bize muhteşem bir sezon yaşattınız. Hepinizin ellerine sağlık.

Seriye rakibimize göre yorgun başladık. onlardan daha kısa süre dinlendik ve bunun sonucunda deplasmanda başladığımız seri kötü başladı. İlk 2 maçta da sahada silik kaldık ve Fenerbahçe Ülker etkili oyuncuları ve kaliteli rotasyonu sayesinde farkını ortaya koyarak 2 maçtan da galibiyetle ayrıldı.

Abdi İpekçi'deki ilk maçta taraftarın büyük desteği ve savaşan oyuncularımız sayesinde maçı kazandık ancak çirkef Fenerli basketbolcular ve berbat bir yönetim ortaya koyan hakemlere rağmen! Hakemler Fenerbahçe'nin galibiyetle ayrılması için ellerinden geleni yaptılar adeta. Verilmeyen stepsler, Fener lehine verilen faullerin aynılarının bizim lehimize verilmemesi gibi bir çok etkene rağmen maçı uzatmalara götürdük ve uzatmalardaki oyunumuzla serideki ilk galibiyetimizi aldık. İkinci maçta ise çok göze batan bir hakem hatası olmamasına rağmen maalesef etkisiz bir oyun oynadık ve Fenerbahçe galibiyetle salondan çıkan ekip oldu.

Üçüncü maç ise Sinan Erdem'de yazılan bir tarihti adeta. Son saniyede Shipp adeta bir güneş gibi çıktı umutsuzluğun ardından ve umutsuzluğu kırıp umudu yeniden önümüze koydu daha çok inandırdı bizi zafere. Ama bu maçta galip gelmemizin nedeni basketbolcularımıza itici güç olan taraftar(salonu terketmeyen gerçek taraftar)dı adeta. Kendi evimizde kaybettiğimiz maçtan sonra salondan çıkmayıp oyuncuları yeniden sahaya çağıran yaklaşık 1000 kişilik gruptu bu. Salonu terkedenler ise bir daha mümkünse herhangi bir branşta maça gitmesin!

Son maç(maalesef) evimizde Abdi İpekçi'deydi. Yine muhteşem bir taraftar vardı salonda ve terinin son damlasına, son topa kadar savaşan oyuncularımıza itici güç oldu. Maç son saniyeye kadar çekişmeli bir şekilde devam etti ancak maçı gerçekten katleden Fenerin şampiyon olması için elinden gelen herşeyi yapan hakemleri yıkamadık adeta bu sefer. Son saniyede dahi geç duran saniyeyi televizyondan kontrol edemeyen en kritik anlarda fener lehine karar veren hakemler belirledi adeta şampiyonu! Biz mi? Hem hakemlerle hemde fenerbahçeli basketbolcularla savaştık! Sonuç mu? Rezalet! Ucu ucuna kaybettiğimiz şampiyonluk adeta ellerimizden alındı! Ama herşeyden önce biz gururluyuz ve hiçbir oyuncumuzun akıttığı terden, gözyaşından önemli değildi şampiyonluk!!

Siz Savaştınız! Siz Ruhunuzu Ortaya Koydunuz! Siz GALATASARAY Ruhu İle Oynadınız! Siz Hakettiniz!


BU TARAFTAR SİZİNLE GURUR DUYUYOR! TEŞEKKÜRLER YENİLMEZ ARMADA!!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder