4 Haziran 2011 Cumartesi

21 Yıllık Bu Çile!!!


21 yıl oldu basketbolda final göreli ve 21 yıl sonra Coach Oktay MAHMUTİ ve muhteşem kadromuzla yeniden finaldeyiz. Son yılların güçlü ekibi ve bu sezon beşinci kez üst üste finalde olacak olan Fenerbahçe Ülker karşısında şampiyonluk için sahadayız.
İlk maç bu akşam Sinan Erdem'de oynanacak ve Fenerbahçe taraftarının da desteğiyle favori konumunda. Bu akşam veya 2 gün sonra gene Sinan Erdem'de oynanacak maçta alacağımız 1 galibiyet kupayı bize yaklaştıracak.

Yapabilir miyiz?

Kesinlikle!

Ancak tabikide önemli durumlar var. Jerry Johnson! Sinan Erdem'deki maçta son saniyede yaptığı hata maçı Fenerbahçe'nin kazanmasına neden oldu. Jerry Banvit serisinde oynadığı gibi yeniden takımın yükünü üstüne alır kritik skorlar üretir ve kritik müdahaleler yaparsa maçta çok büyük üstünlük sağlarız. Radoslav Rancik'in olmayışı bizim için büyük eksiklik ancak şu var ki Shumpert o bölgede harikulade bir oyuncu tek sorun tek kalması oldu. Rancik'in eksikliğini Shumpert'ın bench'te oturduğu anlarda fazlasıyla hissedeceğiz. Bu maçta bench katkısı da çok önemli olacak. Özellikle Haluk Yıldırım tacağı üçlüklerle fark yaratabilir. Andric, Ermal ve Evren'inde performansı çok önemli. Tutku Abdi İpekçi'de oynanan derbideki gibi oynarsa daha ne olsun.

Bunlar olması gerekenler ve Oktay Mahmuti'nin önderliğinde bu sene her takımı yenebileceğimizi gösterdik ve takımın hırsı da duruşlarından belli oluyor. Banvit'e son maçta top göstermedik adeta.

Şampiyon olmak için herşey oyuncularımızda müsait. En büyük artımızsa aç bir takıma sahip olmamız!

Yenilmez Armada! Oktay Mahmuti!


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder