24 Mayıs 2011 Salı

Transfer Dedikoduları

1 - Didier DROGBA


Dider Drogba nam-ı diğer "Mavi Fil"! Chelsea'de forma şansı gittikçe azalan takımda kalmak istesede takımdan ayrılmak zorunda kaldığı gözüken Dider Drogba GALATASARAY'ımıza çok yakın. Maliyeti bize birazcık pahalıya mal olacak olsada eğer transferi gerçekleşirse takımımıza muhteşem ötesi bir katkı yapacağı kesin. Tecrübesi, yeteneği, yıllara meydan okuyan hırsı ve çabası, şutları, kafa topu hakimiyeti.. Her yönüyle sonuna kadar takıma katkı sağlayabilecek bir isim olacaktır Drogba. Ünal aysal'ın kafasına bu transferi koyduğu ve çok kısa zamanda bitireceği benim şahsi görüşüm. Ancak gelirse eğer takımı yükselişe sokacak adamların başında gelir.

2 - Selçuk İNAN


Barış, Ayhan, Mustafa Sarp üçlüsü son 2 sezondur başımızın belası adeta. BAM üçlüsü artık yolun sonuna geldi. Mustafa Sarp ve Barış'ın gideceğini düşünüyorum. Ayhan'a da jübile teklif edilmesi lazım bence. Sonuçta ne olursa olsun yıllarını verdi bu takıma. Ama şimdi öyle bir transfer geliyorki inşallah adeta Xavi veya Iniesta etkisi yapacak bize. Selçuk İnan türk futbolunun yükselen yıldızlarından ve belkide yurt içindeki en iyi orta saha oyuncusu GALATASARAY'ımıza çok yakın. Hatta bugün transferinin netleşmesine bile kesin gözüyle bakılıyor. Eğer bu transfer gerçekleşirse yıllardır çile çektiğimiz özellikle Mehmet Topal'ın gidişiyle çöken orta sahası yeniden canlanacaktır ve yeni yapılanmamız içerisinde muhteşem bir etki yaratır.

3 - Kim KALLSTRÖM


Harry Kewell takımda oynadığı 3 sezon boyunca takıma çok şey kattı ve artık maalesef yolun sonuna geldik Kewell'la. Kalbimizdeki yerini kimse dolduramaz onun ancak her ne olursa olsun yeri doldurulamaz bir futbolcu olmayacak. Källström top tekniği ve çalışkanlığıyla Harry'nin yerini doldurup yeni Kewell'ımız ve bizi başarılara götüren bir orta saha olacaktır. Orta sahada her mevkiide oynayabilen Källström'ün takımımıza çok şey katacağı kesin tabi gelirse. Transferin 15 gün içerisinde olumlu ya da olumsuz netleşeceği haberleri var. Olumlu haber gelirse eğer orta sahamızda belkide yıllarcagörev yapacak ve takımın yıldızlarından olacak bir oyuncuyu kulübümüze kazandırırız.

4 - Gianluigi BUFFON


Mondragon gittikten sonra bi daha kaleyi güvenli ellere bırakamadım rahat rahat. Aslında bu sadece bizimle alakalı da değildi çok büyük hatalar yapıldı kalede. Mondragon'dan sonra en önemli isimler Ufuk Ceylan ve Morgan De Sanctis oldu. De Sanctis aslında gayet başarılı bir sezon geçirdi kalemizde ufak tefek yaptığı hataları her kaleci yapabilirdi tabiki de ama olmadı duramadı. Ufuk tecrübesizliğinin kurbanı oldu. Şu anda o üç direk arası için adı ilk geçen isim İtalya'nın 2006 Dünya Kupası zaferinin ve Juventus'ta yıllarca süren başarının mimarlarından Buffon. Bir kaleci için yaş daha önemli her zaman ve Buffon tabir-i caizse yılların tecrübesi ve oynamadığı kulvar kalmayan bir oyuncu. Geldiği takdirde mutlaka hata yapacaktır ancak defansa vereceği güven bile takıma çok büyük katkı sağlar.

5 - Andreas ISAKSSON


Yeteneği daha genç yaşta fark edilen ancak genç yaşta gittiği Juventus'ta forma şansı fazla bulamayan ardından gittiği takımlarda ya vazgeçilmez olan ya da çok iyi kalecilerin arkasında bekleyen isim oldu Andreas. Daha bir kaleci için yaşı genç olan Isaksson'un önünde daha çok uzun b,ir yol var ancak her ne kadar kaliteli ve iyi bir kaleci olsada ne yapacağı belli olmayabilir. Edinmesi gereken tecrübeler mutlaka vardır ancak ya vazgeçilmezimiz ya da bir hayal kırıklığı daha olabilir.

Şu anda belli başlı dedikodular bunlar. Yaz boyunca her fırsatta gündemde olan isimler hakkında yorumlar yapmaya çalışacağım.

HERŞEY GALATASARAY İÇİN!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder