29 Mayıs 2011 Pazar

Transfer Dedikoduları - 2

1 - Ersan Adem GÜLÜM


Türk futbolunun yükselen değerlerinden Ersan. Bir çok kulüp için çok gerekli olabilecek oyuncu. Özellikle bizim gibi defansta sıkıntı çeken takımlarda hem yerli olması hemde savaşan kimliği sayesinde ilk 11'in değişilmez isimlerinden olabilecek bir oyuncu. Gelmesi takımımıza büyük fayda sağlar ancak şu anda transfer önceliği Beşiktaş'ta. Beşiktaş'la anlaşılamazsa eğer bize geleceğini düşünüyorum ki son zamanlarda kulüple anlaştığımız yönünde haberler var. Gelirse bize çok fayda katabilecek bir oyuncu. Umarım gelir.

2 - Pepe REINA


Daha öncede belirttiğim gibi yıllardır sorunlu bölgemiz kale. Buffon, Isaksson gibi isimler transfer için öncelikli gözüküyor ancak Buffon zora girdi haberleri var. Buffon gelmiyorsa eğer Isaksson'dan önceki tercihim kesinlikle Reina. Uzun bir süredir Liverpool gibi bir kulübün kalesini koruyan, son Dünya ve Avrupa Şampiyonu İspanya Milli Takım'ının üçüncü kalecisi Reina Premier League'deki üst düzey tecrübesi sayesinde biraz avantajlı. 28 yaşında olması da önemli bir avantaj. Kalecilik 40'lı yaşlara kadar gidilebilen bir meslek ve böyle bir durumda eğer kimyamız tutması ihtimalinde uzun süre kalemiz emin ellerde olur.

3 - Gökhan İNLER


Selçuk İnan transferinden sonra orta sahamıza yapılacak bu transfer bizim için muhteşem olur. Selçuk'la beraber defansla ileri uç arasındaki bağı çok iyi gerçekleştirip bir çok maçta kilit noktamız olacak ikili olabilirler. Gökhan için önümüzdeki engeller olarak Juventus gibi kulüplerden bahsediliyor. Önemli rakipler ancak Avrupa'daki yüksek vergi bir çok oyuncu için Türkiye'yi cazip kılıyor. Ayrıca Gökhan'ın Türk statüsünde oynaması da bizim açımızdan önemli bir avantaj. Gelirse takımımıza büyük katkı sağlayabilir.

4 - Mehmet AKYÜZ


25 yaşında bir forvet ve geçen sezon 14 atma başarısını göstermiş Türk Futbolunda son dönemlerin parlayan takımı Tavşanlı Linyitspor'da. Kendisi hakkında fazla bir bilgim yok fakat geniş bir forvet hattı için iyi bir transfer olabilir. Gerçi geçen sezon pek bir varlık gösteremesede yine de elimizde Mehmet Batdal var. Gerekli mi gereksiz mi olduğunu transfer gerçekleştikten sonra görebiliriz.

5 - Mevlüt ERDİNÇ


Fransa futboluna damga vurabilen Türklerden ancak attığı gollerden çok faydalı oyunuyla. Bu oyun biçimi Türkiye'de onun çok eleştirilmesine neden olabilir çünkü burada forvetseniz gol atmak zorundasınız. Ancak gelirse ileri uçtaki ismin hemen arkasında faydalı işlere imza atabilir. Transferi her ne olursa olsun gerçekten süper olacaktır ancak gelip gelmeyeceği belli değil. Şu an sadece konu başlığında olduğu gibi dedikodu ancak her an her şey olabilir.

6 - İbrahim AKIN


İbrahim Beşiktaş'tan ayrıldıktan sonra İBB'de önemli işlere imza attı ancak açıkçası ihtiyacımız olduğunu düşünmüyorum. İbrahim'e gelene kadar Mevlüt'ün transferi bitse daha faydalı olur.

HERŞEY GALATASARAY İÇİN!!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder