22 Mayıs 2011 Pazar

Hoşgeldin Fatih Terim!


Türk Futbol tarihi en büyük başarılarından 2'sini Fatih Terim nam-ı değer İmparator eşliğinde kazandı. UEFA Kupası ve Avrupa Şampiyonası başarıları tüm Türkiye'yi sokaklara döktü adeta. Ancak her zaman da öyle olmuyor bu işler. GALATASARAY'daki ikinci dönemi ise tamamen hayal kırıklıklarıyla doluydu. Bu bana yaşattığı başarıların Fatih Terim sayesinde değil futbolcuların hırsı ve başarıya açlığının takımları buralara getirdiğini gördüm. Örneğin hiç bir taktik bir 3 maç üst üste bir takımın son dakikalarda mağlubiyetten galibiyete maçı çevirmesini başaramaz. Ama Fatih Terim'in üçüncü döneminin de tabiki de büyük avantajları var.

Avantaj olarak bakarsak eğer GALATASARAY hayatı boyunca olmadığı durumlara düştü ve şu anda bu durumu bir yabancı antrenörden daha iyi bilen bir adam Fatih Hoca. Sonuçta GALATASARAY'ın evladı ve içimizden birisi. Bu en önemli avantajı ve ne olursa olsun çok disiplinli bir teknik direktör olması da bir başka avantajı. Florya'nın anahtarını eline alıp, bütün takımın motivasyonunu üst düzeye getirip takım uyumunu da sağlayarak başarıları geri getirebilir bize ancak ne olursa olsun hiç bir futbolcuyla tartışmaya girmemeli. Belkide bize en büyük faydası genç oyuncular olabilir. PAF Takımdan gelecek oyuncu sayısında artış bekliyorum açıkçası.

Dezavantaj olarak ise kendi kafasında çok iyi gördüğü isimler var ve kazandırdığı muhteşem takım uyumuna rağmen bana göre çok çok iyi olmayan taktik anlayışı var. Takımı çok güzel kuracak değişiklikleri yerinde yapacaktır ama yanlış taktik herşeyi berbat edebilir. Ancak özellikle takımda kalacak isimler beni şimdiden kudurtmaya başladı. BAM üçlüsünden 'B' kesin gideceğini açıkladı ama geri kalan kısım (ki yazmıyorum sansürlenir falan) takımda kalacaktır. Her ne kadar sağlam bir stoper olsada bu takıma özellikle son zamanlarda yakışıramadığım Servet Çetin bu takımda yola devam edecektir. oynatmakta ısrar ettiği oyunculardan vazgeçip yeni ve daha iyi oyuncular almak zorunda.

Evine ve yuvana hoşgeldin Fatih Hoca. Yolumuz açık olsun..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder