24 Nisan 2011 Pazar

STSL 30. Hafta / GALATASARAY : 1-1 : Kayserispor / Gene Olmadı!Bugün statta bir kalabalık bekliyordum açıkçası maç öncesi ve maç sırasında gerek Nevizade, gerek Sokak, gereksede Ali Sami Yen'de Arda'ya büyük destek ve kalabalık olur sanıyordum. Sokağa gitmedim ancak Nevizade ve statta böyle bir durum yoktu. Hatta Nevizade son maçların en suskun zamanındaydı. Toplasak 50-60 kişi belki çıkardı. Olsun zaten nerede çokluk orada b.kluk :)

Sakin bir maç gününde fırtına gibi derler ya öyle başladı GALATASARAY. Daha 2. dakikada Gökhan Zan'ın golü geldi. Takım her zamanki gibi baskılı ve güzel top oynayarak başladı. Kayseri ise çekildi ve kontra aradı ancak GALATASARAY kaleye gidemedi doğru düzgün. Orta sahada her ne kadar birşeyler yapmak istesede öyle bir şansı olmayan Mustafa Sarp ve artık yaşı geçmiş Ayhan Akman sadece aldığı topu aldığı yere geri gönderebildi. Maalesef orta sahaya transfer şart. Ayhan kalırsa kalsın ama yedek olarak kalsın lütfen. 3 sene önceki Ayhan yok bunu kimse anlamıyor artık.

Biz kaleye gidemezken Kayseri tehlikeli kontralara başladı. Dur demek gerekiyodu ama Servet çok yavaş kaldı. İnsua'nın kanadıda da her ne kadar İnsua iyi oynamasına rağmn geri dönüşleri yüzünden biraz boş kaldı. Sol kanadımızdan gelen topta önce kaleci demeye bin şahit Zapata açıldı ve çalımı yedi ardından top yuvarlanırken önünden Gökhan topu izledi adeta... Gol attı ya yedirmesi lazım bir tane alışkın değil adam abi! arka direkte top adamın ayağına geldi ve : 1-1!

Bu dakikadan sonra maç tamamen bizim kontrolümüzde oynandı ve takım gerçekten iyi oynadı. Hakedene hakettiğini vereceksin arkadaş. Kötü oynayan sadece Mustafa Sarp vardı gördüğüm. Garibimde yetenek yok istesede olmuyor zaten. 70'te pili tükenen takım genede bir şeyler yapmaya çalıştı ama bu seferde Baros'un beceriksizliği kaleye gitmemizi engelledi. Genede savaştı ve adamın gerçekten maç eksiği hala kapatılamadı. Seneye Stancu'yla yanyana çok başarılı olacağını düşünüyorum.

Stancu demişken adam daha yeni geldi takıma ve bir şeyler yapmaya çalışıyor resmen. Şu zamana kadar pek bir şey olmasada gözle görülür adaptasyon süreci tamamlandığında ve mevkiisinde oynatıldığında her şeyi yapacaktır. Baros'la beraber ileride ya da Baros'un hemen arkasında kendini gösterecektir.

Bülent Ünder ise takım seçiminde ve genç oyuncular konusunda resmen hata yapıyor. Neill bugün oyuna girdikten sonra adeta orta sahayı toparlamaya başladı. Gökhan defansta "Cam Adam" olmasa çok iyi işler yapacaktır. Yanında da savaşan bir adamla ki bu şu anda Cana olabilir sadece çok iyi iş yapacaktır. Ama İnsua konusunda doğru olanı yaptı. Gerçi Hakan'ın sakatlığı da bunda etkili. İnsua kesinlikle takımda kalması gereken bir isim. Hem ileride kar edebileceğimiz ve çok verim alacağımız bir oyuncu. Ama takımın hiç bir iddaasının kalmadığı şu dönemde Bülent Ünder gençleri oynatıp onlara tecrübe kazandırsa gerçekten güzel olur. Cem Sultan'ı aldı kadroya ancak yıllardır A Takıma çıkmasını beklediğim adam ilk baştan sakatlandı. Şanssızlık işte ancak Emre Çolak ve Anıl gibi isimler bu takımda oynatılıp maç tecrübesi kazandırılması gereken isimler. Aydın'ın oynatılması da önemli. Maç stresini yenmesi için bu dönem ideal.

Uzun lafın kısası bu sezon kahırlarla geçti ama gelecek sezon bir kaç yerli ve yabancı takviyeyle olabilir. Özellikle orta saha değişmeli ve defansın göbeğine bir kaç yedek alınmalı...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder