24 Nisan 2011 Pazar

Başkanlık Seçimi

27 Mart'ta tarihi bir kongreyle görevini bırakmak zorunda kaldı Adnan Polat ve 14 Mayıs'ta yapılacak kongre ile GALATASARAY yeni başkanını seçecek. 3 aday listelerini verdi ve artık gözler 14 Mayıs'ta. Ünal Aysal, Turgay Kıran ve Mehmet Helvacı başkan adaylarımız. İşte listeler :

1 - Ünal Aysal :
Asil : Refik Arkan, Ali Dürüst, Adnan Öztürk, Mete Başol, Aka Gündüz Özdemir, Ali Gürsoy, Adnan Nas, Celal Gürcan, Mümtaz Demir, Necati Demirkol.
Yedekler : Sedat Doğan, Mehmet Cibara, Reşit Sinanlı, Sait Bingöl, Emir Sarıgül.

2 - Turgay Kıran :
Asil : Ahmet Özdoğan, Emel Çabukoğlu, Ozan Korkut, Tuncer Hunca, Orhan Sürek, Metin Öztürk, Pelin Atılgan Çobanoğlu, Cenap Yener, Ömer Tümay, Serol Acarkan
Yedekler : Gözde Büyükeroğlu, Zeynep Banu Dalaman, Mehmet Emir Oflaz, Murat Bekdik, Cemal Murat Akar.

3 - Mehmet Helvacı :
Asil : Münir Hamamcıoğlu, Dursun Buğra, Vedat Eşkinat, Suat Ertem, Doğan Yalçınkaya, Ahmet Aykut, Şerif Kaynar, Atilla Kınay, Mecit Çetinkaya, Nedim Ölçer,
Yedekler : Selim Sanver, Murat Yücaoğlu, İbrahim Okumuş, Serdar Ciner, Giray Güngör

Bu saatten sonra her şey üyelere kaldı. Oylar sonucu belirleyecek ancak dikkat edilmesi gereken bazı hususlar var.

Mehmet Helvacı şimdiden teknik direktörle anlaştığını ve bu teknik direktörün istediği 6 futbolcuyla anlaştığını açıkladı. Portekiz'de Sporting Lizbon seçimlerinde başkan adayları getireceleri ve anlaştıkları futbolcuları açıkladı. Eğer Mehmet Helvacı bu isimlerle anlaştıysa gerçekten açıklasın ya da başkan seçilemese bile bu adamları yeni başkana iletsin ki bu çalışmalarıyla GALATASARAY'a faydası dokunabilsin. GALATASARAY başkanının yada bu koltuğa aday olanların görevi de öncelikle GALATASARAY'ın menfaatleridir sonuçta. Ayrıca Alp Yalman'ın dediği gibi saygısı olmadığı koltuğa talip olması gerçekten çok enteresan! Ayrıca GALATASARAY'ın 6 yılda 4 değil 6 şampiyonluk hedeflediğini bilmesi gerekiyor!

Ünal Aysal ise en büyük aday ve kazanmasına kesin gözüyle bakılan isim. Mehmet Helvacı'nın aksine yaptıklarınıda yapacağını söylediği şeyler gibi açıklıyor. Gerets'i teknik direktör olarak düşündüğünü ve kendisine teklif götürdüğünü açıkladı. Eğer seçilirse teknik direktörümüz dar kadroyla Türkiye'de bir sezonda en çok puan alma başarısını gösteren ve nesilden nesile anlatacağımız şampiyonluğu bize yaşatan Eric Gerets olacak. Açıkçası şu anda Eric Gerets en iyi seçim. Türkiye ligini tanıyan teknik direktörlüğünü bildiğimiz bir isim.

Turgay Kıran ise son anda ortaya çıktı ve tahminimce seçime doğru birileriyle birleşir :) Pek bir açıklamada bulunmadı o yüzden pek yorumda bulunmak istemiyorum.

Şu anda büyük olasılıkla zafer Ünal Aysal'ın gibi gözüküyor ancak hiç bir şey belli olmaz. Ancak içimden geçen Ünal Aysal...


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder